سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 23 آذر 1398-

ایمن سازی ساختمان‌ها وظیفه شوراها و شهرداری

دیده بان هشتم : دادستان کل کشور بیان کرد: به نظرم در این گونه مسایل به جای فرافکنی و رنگ و لعاب سیاسی دادن به فکر مردم باشیم و هر مقام و مسئولی در جایگاه خودش تلاش کند که این آسیب ها در جامعه کاهش یابد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در حاشیه همایش معاونان و روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره وقوع حادثه در ساختمان پلاسکو و اینکه شما به دادستان ها درباره ایمنی ساختمان دستوری داده اید؟ گفت: مساله ایمن سازی ساختمان ها موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: این موضوع برعهده شوراهای اسلامی و شهرداری ها و وزارت کشور و شهرسازی است. به نظرم در این گونه مسایل به جای فرافکنی و رنگ و لعاب سیاسی دادن به فکر مردم باشیم و هر مقام و مسئولی در جایگاه خودش تلاش کند که این آسیب ها در جامعه کاهش یاید.

منتظری گفت: در این زمینه هم مردم و مسئولان شهرسازی و هم شوراهای اسلامی و شهرداری باید همت کنند. ناگفته نماند مساله مقاوم ساری را نباید از یک دستگاه انتظار داشت.

وی افزود: حادثه ای که رخ داد تلنگری برای مسئولان است که غفلت از آن باعث اینگونه حوادث تاسف بار می شود.

دادستان کل کشور یادآور شد: ما ساختمان هایی از این دست در کشور داریم که باید به فکر سلامت و امنیت مردم باشیم و متاسفانه در برخی از موارد که ما شاهد قضایی شدن این مسایل بودیم می بینیم که در مراحل اولیه قصورهایی صورت می گیرد و از ابتدا که نقشه برداری شروع می شود و نظارتی که باید بر ساختمان ها شود و ... رعایت نمی شود که بخش های مختلفی در این قضیه ذی دخیل هستند البته بافت های فرسوده نیازمند تدبیری است که بخشی برعهده دولت و بخشی بر عهده شهرداری ها و مردم است.

منتظری افزود: حادثه پلاسکو حادثه ناگواری بود که رخ داد. امیدواریم این حادثه همراه خود خیراتی داشته باشد و مسئولان امر را به حرکت وادارد. ما به دادستان ها گفتیم که هر جا نیازمند ابلاغ قضایی است اقدام کنند.

وی همچنین درباره دستگیری بدهکاران بانکی گفت: مبارزه با فساد همیشه ادامه دارد. مبارزه با فساد توقف پذیر نیست و امیدواریم شاهد کاهش و نبودن فساد باشیم. هر جا فساد باشد قوه قضاییه با آن برخورد می کند.

منتظری در پاسخ به سوالی درباره تمساح خلیج فارس گفت: باید برای تمساح در دریا دنبالش رفت. ما با تمساح ارتباطی نداریم و از ان اطلاعی ندارم.

فارس

منتشر شده در چهارشنبه, 06 بهمن 1395 11:08

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت