سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

استعلام از آتش‌نشانی برای پروانه‌ ساختمان‌های بیش از 2 طبقه الزامی شد

دیده بان هشتم : مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: از این پس برای صدور پروانه‌ی ساختمانی ساختمان‌های بیش از دو طبقه، ابتدا از سازمان آتش‌نشانی استعلام گرفته می‌شود.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، علی عسکری در سمینار دو روزه‌ آموزشی و چالشی «بررسی علل حوادث مسمومیت و مرگ‌های خاموش با گاز مونوکسیدکربن و راه‌کارهای پیش‌گیری از حوادث»، گفت: سال گذشته در شهر کرمان 11 مورد فوتی براثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن داشتیم که لازم است در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده و راه‌کار ارایه دهیم.

وی با اشاره به حادثه‌ اسف‌بار آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و تسلیت به خانواده‌های داغدار آتش‌نشانان گفت: این حادثه باعث شد همه‌ی افراد جامعه به اهمیت رعایت مسائل ایمنی پی ببرند و ما هم برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در زمینه‌ی آموزش، پیش‌گیری و ایمنی داریم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده با شهرداران مناطق، از این پس برای صدور پایان کار ساختمان‌های بیش از دو طبقه ابتدا از سازمان آتش‌نشانی استعلام گرفته می‌شود و شرایط ساختمان مطابق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان بررسی می‌شود.

عسکری با اشاره به اخطارهای متعددی که در خصوص غیرایمن بودن ساختمان پلاسکو از سوی شهرداری تهران داده شده بود، گفت: متاسفانه حداقل مسائل ایمنی هم از قبیل سیستم اعلام و اطفای حریق و پله‌ی فرار در این ساختمان پیش‌بینی نشده بود.

وی یادآور شد: سازمان آتش‌نشانی کرمان به بیش از 800 نفر آتش‌نشان داوطلب، آموزش رایگان داده که ثبت‌نام برای متقاضیان هنوز هم ادامه دارد و دوره‌های رایگان یک‌هفته‌ای برای آن‌ها برگزار شده و گواهینامه صادر می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با اشاره به این‌که هر سال با فرارسیدن فصل سرما، حوادث ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در سطح کشور رخ می‌دهد، گفت: ما هر سال از راه‌های مختلف در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده و هشدار می‌دهیم و امسال کارگروهی تشکیل دادیم و با همکاری آموزش و پرورش بازدیدهای متعددی از وضعیت ایمنی سیستم‌ها و وسایل گرمایشی مدارس انجام شد.

عسکری با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی مهندسان ناظر و سازمان نظام مهندسی برای مردم در زمینه‌ی اهمیت رعایت مسائل ایمنی گفت: استفاده از دودکش‌ها و خروجی‌های استاندارد در جاهای مناسب، به‌ویژه در آپارتمان‌ها و ساختمان‌های چندطبقه از بسیاری از حوادث پیش‌گیری می‌کند.وی موارد متعددی از حوادث ناشی از گازگرفتگی را به‌دلیل ناآگاهی مردم دانست و افزود: مرکز 125 به صورت شبانه‌روزی آماده‌ی ارایه‌ی مشاوره و خدمات‌رسانی به مردم است و هم‌کاران من حتی اگر لازم باشد به‌صورت رایگان به منازل مردم مراجعه کرده و ساختمان را از نظر ایمنی بازرسی می‌کنند.

منتشر شده در سه شنبه, 12 بهمن 1395 16:22

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت