سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 15 خرداد 1399-

وجود مرکز مشاوران در قوه‌قضائیه مخل امر وکالت است

دیده بان هشتم : مدیر کل حقوقی مجلس گفت: وکلای مرکز امور مشاوران باید تعیین تکلیف شوند و نهاد رقیب نداشته باشیم. این نهاد الان وجود دارد و شاید اداره آن هم برای قوه قضاییه باشد و به نظرم وجود این نهاد در قوه قضائیه سخت مخل امر وکالت است.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت الاسلام جلیل محبی با اشاره به طرح‌ها و لایحه‌های مختلف مربوط به وکالت در سال‌های گذشته گفت: چند نکته اختلافی میان این طرح ها بود که موجب شد در مرکز پژوهش ها یک بررسی انجام دهیم و نهایتا یک طرح دیگر پدید آمد.

مدیرکل حقوقی مجلس با اشاره به معنای نظارت گفت: طبیعی است که وکیل باید مستقل باشد. در یک نظام حقوق اساسی در هر کشوری، یک مجموعه‌ای از دستگاه‌ها، حاکمیت را تشکیل می‌دهند و استقلال نمی‌تواند سازه رهای بیرون از حاکمیت باشد. لذا با این راهبرد هم لوایح پیشنهادی را عرضه کردیم و هم دو طرحی که بعدا مطرح شد، اعلام وصول کردیم.

وی با اشاره به سوال پیش آمد که از لحاظ قانونی کدام باید در دستور باشد، طرح یا لایحه گفت: در نهایت لایحه دولت در دستور کمیسیون قضایی قرار گرفت. پیشنهاد ما این بود مقرراتی که هم اکنون وجود دارد و خلا مضر ندارد، نیاز به بازنگری ندارد و قرار شد با کمک یکدیگر یک طرح 20 یا 30 ماده ای تهیه کنیم که حاوی مقررات کانون وکلا باشد و استقلال را روشن کنیم.

محبی خاطرنشان کرد: نکته بعدی این است که وکلای مرکز امور مشاوران باید تعیین تکلیف شوند و نهاد رقیب نداشته باشیم. البته ناگفته نماند که عملکرد سابق کانون باعث شد این نهاد بوجود بیاید. این نهاد الان وجود دارد و شاید اداره آن هم برای قوه قضاییه باشد و به نظرم وجود این نهاد در قوه قضائیه سخت مخل امر وکالت است.

وی در پایان گفت: در این طرح علاوه بر استقلال، بحث مرکز امور مشاوران مطرح است که قطعا به سال 95 نمی رسد و در سال 96 مطرح می شود و شما هر نقطه نظری که لاز می دانید، ارائه کنید تا لحاظ شود.

خبرگزاری تسنیم

منتشر شده در سه شنبه, 19 بهمن 1395 10:24

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت