سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

استقلال کانون وکلا به نفع مردم و حاکمیت است

دیده بان هشتم : رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری مرکز با تأکید بر این که کانون وکلا باید مستقل باشد، اظهار کرد: استقلال کانون وکلا به نفع مردم و حاکمیت است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، بهمن کشاورز در مراسم گرامی‌داشت پیروزی انقلاب اسلامی در کانون وکلای مرکز ضمن تبریک دهه مبارک فجر درباره تعامل قوه قضائیه و کانون وکلا گفت: در بحث تعامل قوه قضائیه و کانون وکلا عده‌ای  مردد صحبت می‌کنند؛ در حالی که تردیدی در آن وجود ندارد. ما در یک نظام فعالیت می‌کنیم و معارضه‌ای نمی‌تواند وجود داشته باشد. مسأله‌ای را می‌خواهم مطرح کنم که شاید از نظر سن و سال تنها شاهد زنده‌اش من باشم. در پیروزی انقلاب اسلامی در روز ۲۲ بهمن قضات و وکلا بسیار موثر بودند. اولین امضا علیه حکومت شاه را دو قاضی، اگر اشتباه نکنم آقای پارسایی و یک آقای قاضی آذری انجام دادند.
رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ادامه داد: کانون وکلا در آن روزها جایی بود که بستگان زندانیان در آنجا تحصن می‌کردند و ما آن‌جا نگهبانی می‌دادیم که کسی برای آن‌ها مزاحمت ایجاد نکند و در محاکمه‌های دانشجویی خیلی از وکلا بودند که دفاعیاتی را انجام می‌دادند. مرحوم امام (ره) در فرودگاه صحبت کردند و از گروه‌هایی به اسم تشکر کردند که اساتید دانشگاه، قضات و وکلا جزو آن‌ها بودند. چنین جمعی چگونه می‌تواند در معارضه باشند؟ تبعا همراه با نظام هستند.
کشاورز با تأکید بر این که کانون وکلا باید مستقل باشد و این استقلال به نفع نظام و مردم است، گفت: بحث نظارت و دخالت اگر برطرف شود، ما مشکلی نداریم.
منتشر شده در سه شنبه, 19 بهمن 1395 10:01

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت