سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

یک زندانی غیرعمد به جای زندان در استانداری مشغول به کار شد

دیده بان هشتم : مدیرنمایندگی‌ستاددیه‌گلستان از اشتغال یک‌ زندانی‌غیرعمد در استانداری خبرداد و گفت: این بدهکار بابت طلب شاکی محکوم است اما برای این محکوم‌به در خارج زندان به کارشرافتمندانه‌ای اشتغال‌دارد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سعید طالبی درباره این خبر اظهار کرد: از روز گذشته (اول اسفند ماه) یک زندانی غیر عمد که به دلیل محکومیت مالی در زندان گرگان تحمل حبس می‌کرد، با همکاری قضات شریف استان و با استناد به مجازات جایگزین حبس، این زندانی جرایم غیرعمد، موظف شده است تا پایان مدت حبس خود در استانداری گلستان مشغول به کار شود.

وی با اشاره به هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی مسئولین اجرایی و قضایی استان افزود: از این پس در صدد هستیم زندانیان غیرعمد واجد شرایط را با لحاظ آبرومندی و البته شرایط خاصی که برای برخی شکات و طلبکاران در قانون مقدور هست، زمان حبس آن‌ها را با به کارگیری در بخش‌های مختلف در این امور به کار گیریم.

مدیر نمایندگی این استان یادآور شد: در گلستان کارگروه صیانت از حقوق شهروندی از هفته‎ گذشته و بر اساس آئین‎نامه اجرایی تشکیل جلسه داده و ابلاغ‎های فعالیت در این خصوص هم در شهرستان‎های تابعه از سوی استاندار صادر شده است که در همین زمینه به مانند رسیدگی به وضعیت کودکان کار و احیای محیط‎ زیست، حبس زدایی از زندان‌ها در خصوص محکومان غیرعمد نیز دارای آثار مطلوبی خواهد بود.

طالبی با اشاره به اینکه هم اکنون 319 زندانی غیرعمد در این استان تحمل حبس می‌کنند، گفت: از این تعداد 6 مددجو را بانوان تشکیل می‌دهند که امیدواریم با این سیاست جدید لااقل در مورد نسوان زندانی تحت حمایت ستاددیه رقم محکومان را به صفر نزدیک کنیم.

منتشر شده در سه شنبه, 03 اسفند 1395 13:34

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت