سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 خرداد 1399-

مراجعه بیش ازیک هزار نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی

دیده بان هشتم : اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از مراجعه یک هزار و 668تن از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه سالجاری به مراکز پزشکی قانونی این استان برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی ) خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم از اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، از یک هزار و 668 تن که برای دریافت مجوز سقط درمانی مراجعه کردند 915 مورد مجوز سقط درمانی را از این اداره کل دریافت کردند.
در 10 ماه سالجاری یک هزار و 668 تن برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند که این شمار مراجعه کننده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با شمار یک هزار و 620 مورد 3 درصد افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، در دی ماه سالجاری نیز 197مورد برای دریافت مجوز سقط درمانی به این اداره کل مراجعه کردند که در مدت مشابه سال گذشته 13،2درصد درصد افزایش یافته است.

**شرایط ضروری صدور مجوز سقط درمانی 
شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می شود ،شرایط مربوط به ناهنجاری های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر و یا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاری ها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه وکتبی مادر، سن بارداری کمتر از 19هفته براساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط 3متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد، است.
سازمان پزشکی قانونی کشور مرجع رسیدگی به درخواست و صدور مجوزهای قانونی سقط جنین درمانی است؛ بر همین اساس در سال 1392 فهرست مصادیق قطعی سقط درمانی برای مراکز پزشکی قانونی استان ها ارسال شده است.

منتشر شده در دوشنبه, 09 اسفند 1395 16:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت