سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

وزیر دادگستری: عناوین مجرمانه جدید درفضای سایبری ایجاد نکنیم

دیده بان هشتم : وزیر دادگستری گفت :خواهش من این است که در فضای سایبری عناوین مجرمانه جدید ایجاد نکنیم ،این امر یک هنر و دقت بسیاری را می طلبد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم حجت الاسلام مصطفی پور محمدی روز سه شنبه در همایش رو یا رویی با جرائم سایبری ،چالش ها و راهکارهای آن که در دانشگاه نیروی انتظامی امین برگزارشد، افزود:دنیای سایبری دنیای بزرگ امروز و دنیای بزرگتر برای آینده است و برتمام ابعاد انسانی و اجتماعی مسلط خواهد شد.
وی ادامه داد: از چند سال قبل به وزارت دادگستری ابلاغ شده بود در زمینه فضای مجازی با ارائه پیشنهاد و لایحه از طریق دولت به مجلس ،مبارزه با تخلفات این فضا به وجود آوریم و دراین زمینه کم کاری و تعلل از ناحیه ما انجام شده است .
پور محمدی با ابراز خشنودی از برگزاری این گونه همایش ها گفت : امیدواریم دستاورد ها و پیشنهاد ها و مجموعه مقالات که در این همایش ارائه می شود به پیشنهاد قوانین و آیین نامه هایی در عرصه اجرا تبدیل شود و ما برای طی کردن مراحل تکمیلی این مسیر با تمام توان کمک خواهیم کرد.
وزیر دادگستری ادامه داد: فضای مجازی اکنون حاکم بر جامعه است و بیش از 3 میلیارد و 700میلیون کاربر در دنیا و حدود 45 تا 46 میلیون کاربر نیز در کشور ما دراین فضا فعالیت می کنند .
وی گفت : ضریب نفوذ اینترنت در کشور مان 57 درصد و کاربری اینترنت و تلفن همراه نیز 42 درصد است که ضریب نفوذ اینترنت ما از میانگین جهانی بالاتر است .
پور محمدی ادامه داد: در سالهای اخیر پهنای باند و دامنه آن گستردتر شده و در بخش های خصوصی و دولتی فعالیت دراین زمینه به گونه ای گسترده شده که همه ابعاد زندگی ما را در برگرفته است .
وزیر دادگستری گفت :در جرم شناسی فضای سایبری ،فضای تاریک و مبهم بر ذهن ما غلبه می کند و این نگاه در برنامه ریزی در حوزه پیشگیری و برخورد، ایراداتی به وجود می آورد و باید دراین حوزه نگاه باز و گسترده تری داشته باشیم .
پورمحمدی در مورد آثار غلبه بر دنیای نامحسوس و ساییر گفت: وقتی با نقاط منفی این حوزه مواجه می شویم باید عظمت مسیر را در نظر داشته باشیم چرا که همه پلیدی ها و جنایات نظام هستی انجام می شود.
وی ادامه داد: برای سلامت جامعه سریعا جرم انگاری می کنیم و با اینکار سال به سال به آمار پرونده و مجرمان ما اضافه می شود و این چرخه با توجه به آثار آن ناقص است و به جای کاهش زندانی ها به آن ها اضافه شده است.
پورمحمدی افزود: هر تکنولوژی ابزار خود را هم دارد و می تواند مضرات خود را تشخیص دهد که ما باید با استفاده از این ابزار خروجی داشته باشیم که سلامت جامعه را تضمین کند.

ایرنا

منتشر شده در سه شنبه, 10 اسفند 1395 14:46

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت