سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

دست‌های پشت‌پرده‌ای مجموعه مستقل حقوقی وکالت را نشانه رفته‌اند

دیده بان هشتم : نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: دست‌های پشت‌پرده‌ای مجموعه مستقل حقوقی وکالت را نشانه رفته‌اند و برخی نیز با حرف‌ها و یا عملکردهای خود این هجمه‌ها را بیشتر می‌کنند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، یحیی کمالی‌پور در دیدار با اعضای هیأت مدیره کانون وکلای استان کرمان بیان کرد: نقش وکلای دادگستری در دفاع از حقوق شهروندان و احقاق حقوق مردم در مراجع قضایی امری انکارنشدنی است و به دلیل حساسیت بالای شغل وکالت، هر کسی نمی‌تواند با داشتن حداقل شرایط مشغول به وکالت شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نظر معاونت قوانین در خصوص نسخ تبصره قانون کیفیت اخذ پروانه مشورتی است و لازم الاتباع نیست، افزود: در صورتی که قائل به استفساریه باشیم لازم است موضوع در مجلس مطرح شود تا رنگ قانون گرفته و جنبه اجرایی پیدا کند و در این صورت، نظری که در رابطه با نسخ ضمنی مطرح شده صرفا جنبه مشورتی دارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آزمون وکالت نباید آنقدر سهل و ساده باشد که هر کسی با هر شرایطی بتواند وارد این حرفه شود و از سویی نباید به اندازه‌ای سختگیرانه باشد که میزان جذب افراد کاهش یابد.

وی بیان کرد: دست‌های پشت‌پرده‌ای مجموعه مستقل حقوقی وکالت را نشانه رفته‌اند و برخی نیز با حرف‌ها و یا عملکردهای خود این هجمه‌ها را بیشتر می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: در این کشاکش بحران‌ها وظیفه ما این است که با عقلانیت و تدبیر همانند بحث استقلال وکلا حرکت کنیم و نقش اساسی خود را ایفا کنیم.

وی یادآور شد: بسیاری از دانش‌آموختگان حقوق که پس از زحمات فراوان و گذراندن آزمون و دوره کارآموزی موفق به کسب پروانه وکالت می‌شود ممکن است به دلیل نداشتن توانایی مالی برای تمدید پروانه خود و یا پرداخت مالیات مجبور به انجام فعالیت‌های غیرمرتبط با حوزه تحصیلی خود شود.

کمالی‌پور تصریح کرد: وکالت شغل بسیار خطیری است و در زمینه ضرورت استفاده از علم و تخصص وکیل دادگستری در دادگاه‌ها و نقش موثری که وکلا در کاهش اطاله دادرسی می‌توانند ایفا کنند هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای وجود ندارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم تصریح کرد: ما به عنوان فارغ‌التحصیلان رشته حقوق نسبت به دفاع از شأن و جایگاه وکلا مدیون هستیم  و حتما لازم است آزمون وکالت برگزار شود و ظرفیت‌ها کارشناسی شده تعیین شوند و از کمیسیون قضایی مجلس نیز نتیجه‌ای جز این بیرون نخواهد آمد اما لازم است مصلحت‌ها را بیشتر مد نظر قرار دهیم و در فضای اعتدالی و آرمانی به موضوعات بنگریم.
منتشر شده در یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 09:29

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت