سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

چرا نمایندگان مجلس رجل سیاسی شناخته نشدند؟

دیده بان هشتم : یک عضو فراکسیون امید مجلس در اخطاری خواستار تعیین شاخص‌های رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن شد و گفت: از قوه مجریه، قوه قضاییه و شهرداری رجل سیاسی شناخته و معرفی می‌شوند اما در مورد نمایندگان مجلس اینگونه نبود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مصطفی کواکبیان در اخطاری با استناد به اصل 67 و 115 قانون اساسی گفت: خوشبختانه شورای نگهبان اسامی احراز صلاحیت شدگان را اعلام کرد که همه باید به آن تمکین کنند.
وی افزود: مجلس روز گذشته و امروز در خصوص مسایل اقتصادی جلسه داشت. ما کلاً دو جلسه علنی تا انتخابات داریم. لذا پس از برگزاری انتخابات دولت باید لایحه جامع انتخاباتی را به مجلس ارایه کند و مصوبات مجمع را هم دریافت کنیم.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: شورای نگهبان نیز باید بر اساس سیاست‌های کلی انتخاباتی مصادیق و شاخص‌های رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن را اعلام کند.
وی در ادامه بیان کرد: همه ما بر اساس اصل 67 قانون اساسی سوگند یاد کردیم که از حقوق ملت و قانون اساسی دفاع کنیم. وقتی از حقوق خودمان نتوانیم دفاع کنیم چطور می‌خواهیم از حقوق ملت دفاع کنیم.
وی در پایان بیان کرد: از قوه مجریه کسی که 30 سال سابقه داشته رجل سیاسی محسوب می‌شود. از قوه قضاییه و شهرداری نیز همینطور اما پنج تا نماینده مجلس جزو رجل سیاسی شناخته نشدند. لطفاً شاخص‌های رجل سیاسی را مشخص کنند.
منتشر شده در دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 11:04

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت