سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 08 خرداد 1399-

هبه‌ نمی‌تواند جایگزین دیه جانباختگان فاجعه منا شود

دیده بان هشتم : عضو کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: هبه‌ای نمی‌تواند جایگزین دیه جانباختگان فاجعه منا مشود، عربستان با پرداخت هبه، حجاج ایرانی را خطاکار در ایجاد این حادثه جلوه می‌دهد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم  مجلس در گفتگو با خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره اقدام عربستان در پرداخت هبه به جای دیه به خانواده‌های جان باختگان فاجعه منا گفت: عربستان با این اقدام خود می‌خواهد بیان کند که دولت عربستان در فاجعه منا مقصر نبوده است.
 
وی افزود: عربستان با پرداخت هبه، حجاج ایرانی را خطاکار در ایجاد این حادثه جلوه می‌دهد و پرداخت این پول بخششی می‌شود از سوی دولت عربستان به خانواده‌های قربانی.
 
نوروزی در ادامه تصریح کرد: دولت عربستان در این حادثه مقصر بوده و باید دیه پرداخت کند زیرا با بستن راه حجاج برای عبور ولیعهد این کشور از آن مسیر سبب ایجاد این حادثه شده است. 
 
وی خاطرنشان کرد: عربستان خود را خادم حرمین شریفین می‌داند بنابراین مسئولیت این حادثه بر عهده عربستان است.
 
نوروزی با تأکید بر حفظ حقوق ملت شریف ایران گفت: طبق فقه شیعه و فقه اهل تسنن باید به خانواده‌های کشته شده در حادثه منا دیه پرداخت شود زیرا در این حادثه قتل غیرعمد اتفاق افتاده که مسئولیت آن بر عهده دولت عربستان است.
منتشر شده در شنبه, 09 ارديبهشت 1396 13:50

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت