سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 17 خرداد 1399-

رونمایی از 22 کتاب آموزشی ویژه نیروهای مسلح

دیده بان هشتم : رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه هدف از رونمایی 22 کتاب آموزشی ویژه نیروهای مسلح، ایجاد وحدت رویه‌ بین این نیروهاست، اظهار امیدواری کرد که کتاب‌های مذکور خدمتی بزرگی به نیروهای مسلح باشد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت‌الاسلام و المسلمین شکرالله بهرامی در مراسم رونمایی از 22 کتاب ویژه نیروهای مسلح ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان، گفت: این ماه برای ما به عنوان یک ماه شریف و مقدمه ورود به ماه مهمانی خداست. دعاها و مناجات این ماه همه ما را برای ورود به ماه رمضان بر سر شوق می‌آورد.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به امر کتابخوانی و توجه به کتاب تصریح کرد: کتاب معیار بسیار خوبی برای سنجش میزان معرفت و دانش آدمی است. جوهر آدمیان به وسیله کتاب در ترازوی محک قرار می‌گیرد. آخرین کتاب الهی به عنوان قرآن محبوب ترین معجزه الهی است. دین و فرهنگ ما الفت دیرینه‌ای با کتاب و کتابخوانی داشته است. قرآن از آن مسلمان‌هاست و به همه عالمیان در این باره فخر می‌فروشیم.
وی افزود: با ورود اسلام به ایران و ایجاد تحولات اجتماعی در قرن سوم و چهارم پس از هجرت فصل بی نظیری در تاریخ و تمدن ما رقم می‌خورد و بزرگانی کاخ‌هایی از جنس کتاب از خود باقی می گذارند، ذکریای رازی، ابوریحان بیرونی و بسیاری از بزرگان دیگر.
بهرامی ادامه داد: نویسندگی شخصیت انسان را مشخص می‌کند و کتاب معیار سنجش عقل و معرفت آدمی است. خدا شهید مطهری را رحمت کند. ایشان در یکی از مقاله‌های‌شان بر رشد کتاب‌خوانی تاکید بسیار کرده‌اند. کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام شهید مطهری را مطالعه بفرمایید و ببینید این دو چه خدمات بسیاری را نسبت به هم داشته‌اند.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه بهترین کتاب، کتابی است که مقرون‌تر به قرآن باشد، اظهار کرد: امروز مراسم رونمایی از 22 کتاب آموزشی است. این کتاب‌ها که 22  عنوان مجرمانه را مورد بررسی قرار داده در اختیار اساتید ما قرار می‌گیرند تا بتوانند یک وحدت رویه‌ای بین نیروهای مسلح در کل کشور ایجاد کنند. این کتاب‌ها امروز رونمایی می‌شوند که بتوانند خدمت بزرگی به نیروهای مسلح داشته باشند.
در ادامه این مراسم امیر سیدعبدالرحیم موسوی با بیان اینکه عمر مسئولیت‌ها کم است و تا این مسئولیت ها و اختیارات و فرصت ها را داریم باید کار جهادی و انقلابی کنیم، گفت: آنگونه کار کنیم که هنگامی که به ما گفتند دوره خدمتت به پایان رسید و به جای دیگر می روید چیزی دست‌مان را گرفته باشد. در نیروهای مسلح توانایی های فوق‌العاده ای وجود دارد که اگر در یک ترکیب مناسب کنار یکدیگر قرار گیرند بهره زیادی از آن برده می‌شود، البته کارهای مقدماتی، ستادی و عملیاتی آن در حال انجام است.
وی ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان تصریح کرد: در حال ورود به روزهای داغ انتخاباتی هستیم. انتخابات در کشور ما نسبت به همه کشورها متفاوت است. اگر یک نگاه از بیرون به انتخابات در کشورمان داشته باشیم می‌بینیم مردم آماده و ولایتمدار در این کشور با حضور گسترده در انتخابات پشتیبانی دوباره خود را از نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنند. این که نتیجه انتخابات چه کسی است و چه کسی انتخاب می‌شود، بحث ثانویه است. بحث اولیه حضور است. روز انتخابات یک جشن ملی و در واقع روز عید است. ما می توانیم با این تفاسیر به روز انتخابات مصداق یوم الله اطلاق کنیم.
جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار کرد: به دلایل متعدد نیروهای مسلح می‌توانند و باید الگوی جامعه قرار گیرند. محیط نیروهای مسلح محیط ویژه‌ای است. نیروهای مسلح مستقیم از سوی ولی فقیه انتخاب می شوند و با چنین وضعیتی این سازمان و این نیرو باید الگوی جامعه قرار گیرد. نیروهای مسلح باید در پاکیزگی فردی و جمعی الگوی جامعه باشد.
وی ادامه داد: جرم، تخلف و گناه هم می توانند پاکیزگی فردی و هم می توانند پاکیزگی جمعی را خدشه دار کنند. همانگونه که در میان روحانیون برای مردم این موضوع جا نیفتاده و انتظار کوچکترین خلافی وجود ندارد، باید در میان نظامیان هم اینگونه باشد. نظامی‌گری در جمهوری اسلامی ایران باید به دور از جرم و خلاف در ذهن مردم تداعی شود. جهل زاینده اصلی انحراف و کج‌روی‌هاست؛ بنابراین برطرف کردن پرده جهل از میان عقل بسیاری از جرم ها را از بین می برد.
موسوی خاطرنشان کرد: سازمان قضایی با کمک تمام نیروهای مسلح در اجرای فریضه آموزش، قدم‌های موثری برداشته است. چندین سال است که کارهای بسیار مفید و عملی در مسائل مربوط به حوزه های حقوقی و قضایی انجام شده است. گزارش آن را دیده ام و بیش از 500 نفر تحت آموزش در این باره قرار گرفته اند. افراد کار کرده‌اند و نتیجه آن 22 کتاب پژوهشی و آموزشی شده است.
در پایان این مراسم ضمن رونمایی از 22 کتاب آموزشی ویژه نیروهای مسلح از 5 پژوهشگر که در این زمینه فعال بودند و 5 قاضی تقدیر شد.
ایسنا
منتشر شده در سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396 14:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت