سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 11 خرداد 1399-

استفاده قضات ازمشاوران اقتصادی مورد اعتماد

دیده بان هشتم : دادستان کل کشور با تاکید بر رسیدگی تخصصی قضات به پرونده‌ها، گفت: قضات درپرونده‌های پیچیده از مشاوران اقتصادی مورد اعتماد استفاده کنند.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجـــت الاســلام والمسلمین محمدجعفر منتظری درهمایش قضات و دادیاران دادسراهای استان تهران که با حضور رییس قوه قضاییه درمجتمع فرهنگی شهید بهشتی برگزارشد، افزود: گاهی پرونده‌ها از یک پیچیدگی خاصی برخوردارند و قضات یا باید در آن زمینه تخصص داشته باشند و یا اینکه از نظر چند مشاور و متخصص درهمان حوزه، مشورت بگیرند.
وی اضافه کرد: باید از افراد کاردان و کارشناسان اقتصادی استفاده کنند و پیشنهادم به دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی بهره بردن از گروه های مشاور مورد اعتماد است نه کارشناسان رسمی.
دادستان کل کشوربا تاکید تمرکز در بازرسی‌ها و تلفیق در هیات‌های اعزامی، گفت: نظارت‌های متعدد و مکرر موحب آسیب درکار می‌شود و هیات‌ها درحوزه‌های مربوط به خود کار نظارت را انجام دهند.
منتظری با بیان اینکه برای نظارت بیشتر دو گام مهم را برداشتیم، این دو گام را متمرکز کردن نظارت و اجرای نظارت الکترونیکی عنوان و اظهارکرد: در این زمینه‌ها گام های مثبت و خوبی برداشته شد.
وی درباره موضوع همایش و نقش قوه قضاییه و دادستانی‌ها دراقتصاد مقاومتی گفت: ایجاد امنیت برای فعالیت‌های اقتصادی سالم که مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است در حوزه مسائل قضایی در دو حوزه بیشتر قابل توجه و پیاده شدن است.
دادستان کل کشور حوزه نخست را حوزه نظارتی خواند و تصریح کرد: قوه قضاییه ابزار لازم را به لحاظ قانونی و ارتباط اجرایی با سایرعناصر مانند سازمان بازرسی کل کشور در اختیار دارد.
وی افزود: مجموعه قوه قضائیه در امر نظارت بر تحقق اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد می تواند تلاش بیشتری داشته باشد و ایجاد اشتغال و تولید در مسائل صنعتی و کشاورزی تاثیرگذار است.
به گفته وی، مسائل حقوقی و مسائل مرتبط با دعاوی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و تولید دارد و نقش قوه قضائیه در این امر بی بدیل است.
به گزارش ایرنا، منتظری افزود: اگر نظارت را تقویت کنیم کمتر شاهد برخی از این مسائل مانند فسادها و ورود کالاهای غیرمجاز خواهیم بود و این امر در ایجاد اقتصاد سالم در کشور تاثیرگذار است.

حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 10:45

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت