سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

اعلام هزینه‌های تبلیغاتی و تامین‌کنندگان آن

سایت حقوقیدیده بان هشتم : بهمن کشاورز : در مناظره‌ها مسائل مختلفی مطرح شده که بسیاری از آنها هر یک به نوعی قابل بحث و بررسی است. از دیدگاه تخلفات انتخاباتی ورود به این مطالب شاید ساده نباشد؛ زیرا بعضی از مطالب مطروحه ممکن است به نوعی از جهت شخص یا اشخاصی که مطلب به او یا آنها مربوط می‌شود .
مثلا جنبه افترا، اشاعه اکاذیب یا توهین داشته باشد که به نظر می‌رسد این موارد را به عنوان تخلف انتخاباتی نمی‌توان مطرح کرد.
آنچه در ماده 33 قانون انتخابات آمده جرایمی تقریبا مشخص است که در خلال مناظره‌ها به نحو مشخص تحقق نیافته است. همچنین مطالب ماده 68 این قانون نیز به گونه‌ای است که اگر هم اتفاق افتاده باشد ما از آن بی خبر هستیم.
بعضی مطالب نیز در انتخابات مطرح شده که لزوماً و ظاهراً جنبه تبلیغ ندارد اما نتیجه و حاصل طرح آنها سعی در جلب آرای بیشتر است. البته همه کاندیداها به دنبال این نتیجه هستند و باید باشند، اما روش‌ها تامل برانگیز است.
به نظر می‌رسد اگر از کاندیداهای محترم خواسته شود به عنوان نمادی از حسن نیت و شفافیت هزینه‌های تبلیغات خود و تامین کنندگان آن را اعلام و افشا کنند از هر افشاگری و شفاف‌سازی دیگری برای مردم مطلوب‌تر و جذاب‌تر است و چه بسا بسیاری از کسانی که هنوز تصمیم نگرفته اند با آگاهی از این اطلاعات تصمیم خود را بگیرند.
در مورد اشکالاتی که به قانون انتخابات وارد است اولین اشکال را باید در ماده 35 قانون انتخابات جست‌وجو کرد. موارد دیگری در مورد نحوه تبلیغات و ابزارهای آن شاید بتوان مطرح کرد که در درجه دوم اهمیت است.
ایسنا
منتشر شده در شنبه, 23 ارديبهشت 1396 12:37

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت