سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

متأسفانه برخی از نامزدهای انتخاباتی موارد قانونی و اخلاقی را رعایت نمی‌کنند

دیده بان هشتم : رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در خصوص نامزدها بعضاً مشاهده می‌شود که موارد قانونی و اخلاقی رعایت نمی‌شود که امید است در روزهای باقی مانده اینگونه مسائل تکرار نشود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری تهران، سومین  نشست شورای معاونین دادگستری کل استان تهران به ریاست غلامحسین اسماعیلی در مجتمع قضایی امام خمینی(ره) برگزار شد.
اسماعیلی در این نشست به اهمیت فوق العاده انتخابات‌ پیش رو اشاره کرد و گفت: امروز جامعه ما به شدت حال و هوای انتخاباتی به خود گرفته اما توجه داشته باشیم که در این رابطه تکالیفی متوجه نامزدهای انتخاباتی، مجریان امر انتخابات و مردم و شهروندان است.
وی افزود: در خصوص نامزدها بعضاً مشاهده می‌شود که موارد قانونی و اخلاقی رعایت نمی‌شود که امید است در روزهای باقی مانده اینگونه مسائل تکرار نشود.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به تکالیف مجریان دست اندرکار انتخابات اظهار داشت: تلاش در جهت مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و ایجاد بسترهای مناسب در این خصوص، برقراری امنیت انتخابات، تأمین سلامت و صحت انتخابات، پرهیز از استفاده و بهره برداری از اموال و امکانات دولتی برای تبلیغ نامزدها و اجتناب از انجام تبلیغات علیه یا له نامزدهای انتخاباتی از جمله تکالیف مجریان دست اندرکار انتخابات است.
اسماعیلی با تأکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در انتخابات اظهار داشت: بدون تردید، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، موجب سربلندی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مهم ترین موضوع در انتخابات اعم از ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی انتخاب فرد اصلح است که شاخصه‌های مهمی همچون باتقواتر بودن، انقلابی‌تر بودن، دشمن شناس تر بودن و کارآمدتر بودن، باید به دقت مورد نظر قرار گیرد و این موارد در کلام بزرگان، علی الخصوص مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ریاست قوه قضائیه بارها مورد تأکید قرار گرفته است.
منتشر شده در چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 14:08

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت