سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات و جرایم محیط زیستی در دادسرا

دیده بان هشتم : دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه از اختصاص شعبه ویژه رسیدگی‌کننده به تخلفات و جرایم محیط زیستی در کرمانشاه خبر داد و گفت: موضوع محیط زیست اکنون به یک دغدغه ملی تبدیل شده؛ چرا که مردم خود شاهد بودند بی توجهی به محیط زیست می تواند چه آسیب‌های فردی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد.
سایت حقوقی به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از دادستانی کل کشور، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه ادامه داد: در سال گذشته بحرانی که در استان های جنوبی بوجود آمد تا حد بسیار زیادی مردم را دچار سختی کرد و اکنون همه می دانند موضوع ریزگردها عرصه را به مردم تنگ می کند؛ لذا اهتمام جدی در فرهنگ سازی و توجه به محیط زیست باید تقویت شود.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید با طبیعت از در دوستی وارد شد، افزود: برخوردهای قانونی در این زمینه با جزای نقدی که برای متخلفین در نظر گرفته می شود، بازدارندگی لازم را ندارد و نتوانسته است جز در مواردی مثمر ثمر واقع شود؛ بنابراین اهتمام جدی را باید در پیشگیری و بر هم زدن اقتصاد بازار متخلفین در حوزه محیط زیست قرار داد و بیشتر از این رویه بهره‌برداری کرد.
صادقی گفت: در بحث آگاهی رسانی و فرهنگ سازی کارهای خوبی صورت گرفته است و خوشبختانه در مردم نیز نوعی نگاه تقبیح کننده و سرزنش‌گر برای تخریب کنندگان محیط زیست بوجود آمده است که با تقویت آن می توان آن را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کرد و بر قدرت بازدارندگی آن افزود.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه نگاه کاسبکارانه و برداشت بیش از توان و ظرفیت محیط زیست یک نگاه بین‌المللی است  و اخیرا رییس‌جمهور آمریکا که کشورش 30 درصد آلایندگی ها را دارد تهدید به پاره کردن معاهده پاریس که مرتبط با محیط زیست است، کرده است.
دادستان کرمانشاه در پایان سخنان خود از اهتمام جدی دستگاه قضایی استان برای تعامل با محیط زیست بیش از پیش خبر داد و گفت در این راستا شعبه ویژه‌ای نیز در دادسرا به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.
منتشر شده در یکشنبه, 28 خرداد 1396 12:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت