سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

مجازات جایگزین حبس تنها برای جرایم سبک توجیه دارد

دیده بان هشتم : رییس کل دادگستری لرستان گفت: مجازات جایگزین حبس تنها برای جرایم سبک توجیه دارد، اما برای کسانی که نظم و امنیت را به مخاطره می اندازند توجیه ندارد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، جعفر بدری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته در خصوص جلوگیری از تجاوز به اراضی دولتی برنامه‌های خوبی اجرا کردیم، گفت: دادستان مرکز استان و شهرستان‌ها با تشکیل جلسات شورای حفاظت از بیت‌المال جلوی سوء استفاده اشخاص از اموال عمومی و اراضی دولتی را گرفتند.

وی تاکید کرد: شهرداری‎های استان موظف هستند جلوی ساخت و سازها را بگیرند و همچنین امور اراضی و راه و شهرسازی نیز باید از تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو خودداری کنند.

رییس کل دادگستری استان لرستان ادامه داد: مردم باید در هر یک از اقدامات حقوقی خود مانند معاملات، خرید و فروش ساختمان، زمین و خودرو مشاوره کنند و مشاوره زمانی اثربخش است که زمینه برای حل مشکلات وجود داشته باشد.

بدری در ادامه با بیان اینکه مجازات جایگزین حبس در قانون جدید آیین دادرسی پیش بینی و به قضات نیز توصیه شده این مهم را رعایت کنند، گفت: زندانیانی که در زندان‌های استان نگهداری می‌شوند چاره ای نداریم جز نگهداری آنها چون تنها 3 درصد زندانیان استان مالی هستند و مابقی سارق، زندانیان جرایم خشن و مواد مخدر هستند.

وی تاکید کرد: وظیفه ما تامین امنیت است و مجازات جایگزین حبس تنها برای جرایم سبک توجیه دارد، اما برای کسانی که نظم و امنیت را به مخاطره می اندازند توجیه ندارد.

رییس شورای قضایی استان لرستان تصریح کرد: 90 درصد زندانیان استان مربوط به جرایم خشن هستند که چاره‎ای نداریم جز اینکه در زندان نگهداری شوند.

بدری در پاسخ به این سئوال که از اعضای گروه توریستی داعش در استان دستگیر شده اند یا خبر؟ گفت: در لرستان زمینه‌ای برای فعالیت گروه‎های تکفیری وجود ندارد؛ چرا که مردم لرستان مردمی نیستند که اجازه فعالیت و جولان به آنان دهند، البته چندین گروه سیاسی در فضای مجازی فعالیت‎هایی داشتند و اداره کل اطلاعات به آنها تذکراتی داده، اما در مورد داعش هیچ پرونده‎ای در این مورد در استان نداشته‌ایم.
ایسنا
منتشر شده در یکشنبه, 11 تیر 1396 16:31

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت