سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 17 خرداد 1399-

طرح لغو اعدام نیازمند ایجاد الزامات قانونی است

دیده بان هشتم : رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه طرح لغو مجازات اعدام نیازمند ایجاد الزامات است، گفت: مجازات اعدام برای گروه‌های خاصی از قاچاق‌چیان مواد مخدر که فریب‌خورده بودند و جز سرگروه‌ها و سرشاخه‌های اصلی نبودند، حذف و احکام آن‌ها تعدیل می‌شود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سردار مسعود زاهدیان (رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر)، درباره طرح لغو مجازات اعدام که از سوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح شده است، اظهار کرد: به هر حال این قانونی است که ازسوی نمایندگان ملت برای کشور در حال تصویب است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر با تاکید براینکه مجازات اعدام حذف نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مجازات اعدام برای گروه‌های خاصی از قاچاق‌چیان مواد مخدر که فریب‌خورده بودند و جز سرگروه‌ها و سرشاخه‌های اصلی نبودند، حذف و احکام آن‌ها تعدیل می‌شود.
او با بیان اینکه این طرح نیازمند ایجاد الزاماتی است، ادامه داد: برای برخورد با عناصری که احکام آن‌ها از اعدام به حبس ابد یا طویل‌المدت تبدیل می‌شود باید براساس ماده ۴۲ اردوگاه‌هایی برای نگهداری از آن‌ها در شرایط ویژه ایجاد شود. البته این اردوگاه‌ها باید تادیب‌کننده و بازدارنده باشد.
زاهدیان تاکید کرد: افرادی که به صورت شبکه‌ای و باندی قاچاق مواد مخدر دارند همچنین جریاناتی که به صورت هدفمند جامعه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند، تحت پیگیرد قانونی تا صدور حکم اعدام قرار خواهند گرفت.
او درباره جلوگیری از ورود مواد صنعتی و روانگردان از مبادی ورودی کشور توضیح داد: وظیفه ما این است که با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها مبارزه کنیم و فرقی نمی‌کند سنتی باشد یا صنعتی. برای همه آن‌ها برنامه داریم. شبکه‌ها و باندهایی که به صورت محلی، منطقه‌ای و ترانزیت مواد روان‌گردان یا صنعتی را وارد کشور می‌کنند توسط اقدامات اطلاعاتی ما تحت رصد هستند و در حال کنترل آن‌ها هستیم.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: با عناصری که تحت هر عنوان بخواهند مواد مخدر سنتی یا صنعتی پرخطر را وارد کشور کنند و در اختیار اتباع کشورمان قرار دهند، برخورد می‌کنیم و موید این موضوع نیز کشفیات و اقدامات پلیس در ماه‌های ابتدایی سال جاری است.
منتشر شده در سه شنبه, 17 مرداد 1396 14:20

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت