سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

محکومیت یک متهم به کاشت 600 اصله درخت در کرج

دیده بان هشتم : رئیس شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ کرج گفت: فردی که اقدام به خشکاندن ۶ اصله درخت کهن چنار در کرج کرده بود به کاشت ۶۰۰۰ اصله درخت محکوم شد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، صادق حسنوند رئیس شعبه ۱۱۲۲ دادگاه کیفری ۲ کرج با اعلام خبر صدور حکم محکومیت فردی که ۶ اصله درخت چنار قدیمی را در منطقه جهانشهر کرج از بین برده بود گفت: متهم به پرداخت جریمه ۶ میلیون تومانی و نیز کاشت ۶۰۰ اصله درخت به عنوان خدمات عمومی در کوهپایه شمالی شهر کرج محکوم شد.
وی درباره جزئیات طرح و رسیدگی به این پرونده بیان کرد: سال گذشته سازمان پارک و فضای سبز شهرداری کرج شکایتی را علیه فردی مطرح کرد که اقدامات وی منجر به نابودی ۶ اصله درخت چنار قدیمی شده بود.
رئیس شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری ۲ کرج افزود: با طرح این شکایت تحقیقات جامعی توسط دادسرا و هیئت سه نفره کارشناسی انجام شد و با توجه به حساسیت موضوع، معاون دادستان کرج نیز از طرف داستان عمومی و انقلاب مرکز استان ماموریت پیدا کرد تا گزارشی را در این زمینه تهیه و ارائه کند.
وی تصریح کرد: در همه گزارش‌ها محرز شد که خشکاندن درختان با استفاده از مواد نفتی و شیمیایی انجام شده و متهم که مجری طرح برج‌های جانشهر است می‌خواسته با این اقدام شرایطی را فراهم آورد تا با نمایان شدن نمای این برج‌های سه‌گانه، به منافع اقتصادی بیشتری دست یابد.
حسنوند با اشاره به حساسیتی که در موضوع حفظ سرمایه‌های ملی و طبیعی در بین قضات وجود دارد گفت: با توجه به اینکه اقدام انجام شده در راستای منافع شخصی و تخریب فضای سبز شهری بوده با در نظر گرفتن همه جوانب پرونده، متهم با استناد به ماده ۶ لایحه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهر‌ها که ناظر بر ماده ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ است و نیز ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ به پرداخت ۶ میلیون تومان جریمه نقدی و کاشت ۶۰۰ اصله درخت در کوهپایه شمالی کرج با نظارت سازمان فضای سبز و اجرای احکام کیفری محکوم شد.
منتشر شده در دوشنبه, 30 مرداد 1396 13:48

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت