سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 11 خرداد 1399-

بازنگری در قانون تعزیرات تا سه ماه آینده

دیده بان هشتم : وزیر دادگستری از بازنگری در قانون تعزیرات تا سه ماه آینده خبر داد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، علیرضا آوایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان تعزیرات حکومتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تغییرات و جابجایی افراد، گفت: انتخاب دوستان جدید به معنای نفی دوستان قدیم نیست. در بحث تعزیرات باورم این بود که آقای انصاری از من و آقای امیری‌اصفهانی جوان تر و با نشاط تر است و می تواند کمک بهتری کند؛ البته که ما همچنان از کمک های آقای امیری اصفهانی در تعزیرات استفاده خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر محدودیت ورود تعزیرات به بحث قاچاق کالا و ورود اصناف به این موضوع و همچنین موضوع خودروهای قاچاق گفت: سیاست نظام این است تا جایی که مقدور هست حکومت به این داستان‌ها ورود نکند، چرا که ممکن است آسیب هایی به همراه داشته باشد، یا بلغزند یا مورد اتهام قرار گیرند؛ باید به عهده مردم گذاشته شود، حتما برنامه ریزی هایی بوده که گفتند اصناف ورود کنند، اما نباید نفی نظارت دولت و حاکمیت صورت گیرد که این هم خود آسیب‌زاست.
آوایی در خصوص میزان بازدارندگی جرایم گفت: در همه زمینه ها معضلاتی که با آن مواجه می شویم برخی معتقدند جریمه راه حل قطعی است، اما تجربه ثابت کرده جریمه یکی از راه‌هاست، البته که در دستور کار ما بازنگری در قانون تعزیرات طی سه ماه آینده وجود دارد. به عقیده من همکاری و کمک گرفتن از مردم نتیجه بهتری می دهد تا اینکه ما صرفاً نقش کنترل گر را ایفا کنیم.
خبرنگاری پرسید شما گفته بودید اگر دولت در رابطه با رفع حصر به وزارت دادگستری ماموریت دهد شما با قوه قضاییه رایزنی می کنید، آیا این مأموریت داده شد؟
آوایی پاسخ داد: کار مربوط به شورای عالی امنیت ملی است، باید از آنها سوال کنید.
ایسنا
منتشر شده در سه شنبه, 28 شهریور 1396 15:40

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت