سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

جهل به قانون علت وقوع برخی جرائم غیرعمد است

 
دیده بان هشتم : مدیرعامل ستاد دیه ایلام، گفت: آگاهی‌بخش حقوقی و قضایی به جامعه بهترین راهکار برای پیشگیری و کاهش جرائم غیر عمد است.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، «سیدنورالله موسوی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری (ایسنا)، منطقه ایلام، با تأکید بر اینکه اعتماد نابجا موجب گرفتاری برخی افراد در زندان شده است، اظهار کرد: ناآگاهی از قانون و امور حقوقی- قضایی موجب گرفتار شدن برخی به‌ صورت غیرعمد در زندان شده است لذا با این‌وجود می‌طلبد آگاهی بخشی به جامعه در این حوزه را گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه جهل به قانون رافع مسئولیت نیست، افزود: مردم باید در تضمین افراد حقیقی و حقوقی به نحو شایسته‌ای توجه کنند تا دچار دردسر نشوند و شهروندان اسناد و مدارک ارزشمند خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در معاملات خود نیز صحت مستندات و متعاملین را موردبررسی قرار دهند تا از بروز و شکل‌گیری پرونده‌های حقوقی و کیفری به‌شدت کاسته شود.
موسوی بیشترین علت گرفتار شدن زندانیان جرائم غیرعمد را ضمانت بانکی، تصادفات و طلاق بیان کرد و گفت: ستاد دیه استان نیازمند تجهیزات و امکانات است و در حال حاضر ستاد دیه استان با دو نفر نیرو می‌چرخد و فقط با ایثار و از خود گذشتی کارها را پیش می‌برد.
مدیرعامل ستاد دیه ایلام با بیان اینکه ستاد دیه یک‌ نهاد کاملاً مردمی است و چشم امیدش به دست خیرین و همت نیکوکاران است و تلاش می‌کند که با آزادی زندانیان جرائم غیرعمد نقش خود را در جامعه ایفا کند، تاکید کرد: 50 درصد بدهی زندانیان توسط ستاد دیه و 50 درصد دیگر آن از آورده شخص، وام و گذشت شاکی تسویه‌ حساب می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه امروزه رسانه نقش بسیار مهمی در پیشگیری از جرائم و آگاهی بخشی به جامعه ایفا می‌کند، تصریح کرد: ستاد دیه استان نیازمند توجه بیشتر رسانه‌ها است.
منتشر شده در دوشنبه, 13 ارديبهشت 1395 18:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت