سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

عدم حذف مجازات حبس جرائم امنیتی و اقتصادی

دیده بان هشتم : معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: اگر چه سیاست حبس زدایی مطرح است اما مجازات حبس برای جرائم امنیتی و اقتصادی پابرجاست.
خدائیان
 
 
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم خداییان در خصوص آخرین وضعیت لایحه حمایت قضایی اطفال و نوجوانان گفت: این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس در حال بررسی است و تعداد زیادی از مواد آن به تصویب رسیده و کار تصویب نهایی آن احتمالا به مجلس آینده می رسد.
وی در رابطه با لایحه تملک آپارتمان ها که بر اساس آن وکلا و پزشکان در صورت فعالیت در مجتمع مسکونی باید رضایت همسایگان مجتمع خود را جلب کنند، گفت :در مجتمع های مسکونی مردم نیاز به آرامش دارند اما گاها دیده می شود مطب پزشکی یا وکیلی در این ساختمان ها دیده می شود که این مسئله نقض آرامش را در پی دارد.
خداییان ادامه داد: باید بر اساس کاربری از ساختمان ها استفاده شود با این حال ما این لایحه را تکمیل کرده و به دادگستری ها و کانون های وکلا ارسال کرده تا نظرات آنها را جویا شویم تا پس از آن این لایحه نهایی شود.
معاون حقوقی قوه قضاییه همچنین در خصوص  آخرین وضعیت قانون تعزیرات گفت':این قانون مهم ترین قانون کیفری است که کار زیادی می طلبد این موضوع در کمیته جزایی معاونت در حال پیگیری است.
وی تصریح کرد: هر قسمتی که تدوین شود به مراجع مختلف ارسال می شود تا نظرات آنها کسب شود.
خداییان در پاسخ به این سوال که در این لایحه چه میزان به حبس زدایی توجه شده است، گفت: جرائمی که مهم نیستند حبسشان حذف و مجازات جایگزین در نظر گرفته می شود. و در رابطه با جریان اقتصادی   امنیتی مجازات حبس وجود دارد.
منبع خبرگزاری مهر.
منتشر شده در شنبه, 25 ارديبهشت 1395 09:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت