سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

جابجا شدن حدود 2 هزار میلیارد تومان در پرونده بابک زنجانی

دیده بان هشتم : جعفری دولت آبادی گفت: حدود 2 هزار میلیارد تومان در پرونده بابک زنجانی جابجا شده است و این فقط برگی از افتخارات دادستانی تهران در مبارزه با فساد است.

سایت حقوقی به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در جلسه رئیس قوه قضائیه با قضات و کارکنان دادگستری این استان اظهار کرد: دادستانی پیشانی و خط مقدم مقابله با جرایم است.
 
وی افزود: در سال ۹۳ پرونده وارده دادسرای تهران ۵۴۷ فقره و در سال ۹۴ ،۵۹۴ فقره بوده است که یک میلیون و ۸۳ هزار پرونده در دو سال اخیر تشکیل شده است.
 
دادستان تهران در تشریح گزارش عملکرد دادسرا و بخشی از مشکلات دادستانی گفت: امروزن مبارزه با فساد به ویژه فساد اقتصادی از مطالبات مقام معظم رهبری است و در این جا بنده فقط یک چهره از اقدامات دادستانی را ارائه می‌کنم تا حق زحمات همکاران این دادسرا در گزارشات مشخص شود.
 
وی گفت: در دادسرای امور اقتصادی، در سال 93 و 94 متهمان تحت قرار 2 نفر، محکومان اقتصادی 113 نفر، کیفرخواست صادره ظرف دو سال  236 فقره، جزای نقدی وصول شده 700 میلیارد تومان، رد مال انجام شده 264 میلیارد تومان بوده است.
 
دولت آبادی افزود: در 10 پرونده اقتصادی مفتوح و از جمله پرونده‌های رستمی صفا، بیمه توسعه، پتروشیمی، بانک ملی، حسین قشمی، برادارن افراشته، ریخته گران و بابک زنجانی 6 هزار و سیصد و پنجاه میلیارد تومان از طریق وکالت، اموال منتقل شده است.
 
دادستان تهران با اشاره به پرونده امیرمنصور آریا گفت: توقیف و ساماندهی 10 شرکت فعال با 16 هزار نفر کارگر، جز افتخارات دادسرا بوده است. 200 باب ساختمان توقیف و بعدا فروخته شده است و بیش از 37 میلیارد تومان ناشی از رشوه ضبظ شده است و 16 جلسه بزرگ مزایده انجام شده است.
 
وی ادامه داد: حدود 2 هزار میلیارد تومان در پرونده بابک زنجانی جابجا شده است و این فقط برگی از افتخارات دادستانی تهران در مبارزه با فساد است.
منبع باشگاه خبرنگاران جوان.
منتشر شده در سه شنبه, 11 خرداد 1395 17:41

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت