سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

جهانگیر: انجام مرحله آزمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی

دیده بان هشتم : رئیس سازمان زندان ‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: مرحله آزمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی انجام شده است.
مرحله آزمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی انجام شده است
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، اصغر جهانگیر در حاشیه سفر استانی رییس قوه قضاییه به استان تهران در جمع خبرنگاران درباره انتقال اوین و واگذاری آن به شهرداری تهران برای تبدیل آن به فضای سبز افزود : فعلاً قرار شده کارشناسان سازمان زندان‌ها و شهرداری در جلسه مشترک موضوع را بررسی کنند تا هم قیمت اوین مشخص شود و بعد ببینیم که به ازای اوین ، شهرداری به چه نحو می خواهد عمل کند و در چه مدت می تواند تعهداتش را انجام دهد.
وی درباره اینکه آیا سازمان زندان ها قیمتی برای اوین به شهرداری داده است یا خیر؟ گفت: مساحت زندان اوین 40 هکتار است و باید کارشناسان نظر بدهند.
جهانگیر درباره آخرین وضع آماده سازی اردوگاه های محکومان مواد مخدر نیز گفت: اگر امسال اعتبارات لازم را بدهند، امیدواریم که بتوانیم تا پایان سال بخش زیادی را آماده کنیم.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ادامه داد: نزدیک به 90 درصد عملیات احداث هفت اردوگاهی که از سال گذشته کلنگ خورده اند، انجام شده  و 10 درصد باقی مانده نیازمند اعتبارات لازم است که اگر تخصیص یابد، کار تکمیل اردوگاه ها تمام می شود.
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این 7 اردوگاه را 200 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: متاسفانه این اعتبار در بودجه سال 95 پیش‌بینی نشده است؛ البته در حال رایزنی با دولت هستیم و قول مساعد دادند که امسال 80 میلیارد تومان به صورت جداگانه تخصیص بدهند که اگر این کار انجام شود می توانیم یک سوم از اردوگاه ها را آماده کنیم.
جهانگیر درباره دستبندها و پابندهای الکترونیک نیز گفت: مرحله آزمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی انجام شده اما اشکالاتی داشت و افرادی که از این دستبندها و پابندها استفاده کردند، گله‌هایی داشتند. این تجربه جدید است و طبیعی است که افراد دوست ندارند وقتی در محیط بیرون هستند هرگونه حرکت‌شان قابل رصد باشد یا اینکه همه بفهمند پابند یا دستبند به دست و پا دارند که البته در حال برطرف کردن این اشکالات هستیم.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه سرانجام طرحی که قرار بود ایران خودرو، تعدادی خودروی ویژه حمل زندانیان طراحی و تولید کند چه شد، گفت: متاسفانه آن همکاری ادامه نیافت و از سوی دیگر خودروهای حمل زندانیان فرسوده است و اگر می خواهیم امنیت زندانیان برقرار شود، باید تلاش کنیم خودروهای مناسب داشته باشیم اما چون نتوانستیم بودجه لازم را تامین کنیم، آن بحث ادامه نیافت.
وی تاکید کرد: امسال به دنبال این خواهیم بود که بتوانیم با ایران خودرو یا سایر شرکت هایی که آمادگی دارند در این خصوص وارد مذاکره شویم.
رئیس سازمان زندان‌ها درباره تجهیز مبادی ورودی زندان‌ها به بادی اسکنر و میزان کشفیات مواد مخدر در سال 94 نیز گفت: با توجه به اینکه تهیه بادی اسنکر هزینه بالایی دارد، تا الان موفق نشدیم بودجه لازم را بگیریم و هم اکنون در حال پیگیری از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر و سایر دستگاه ها هستیم تا بتوانیم اعتباری را برای این کار جذب کنیم ؛ زیرا معتقدیم اگر زندان‌های‌ ما به این دستگاه مجهز شوند، می توانیم به زندان‌های پاک برسیم.
وی افزود : در سال 94، حدود 130 کیلو انواع مواد مخدر در مبادی ورودی و داخل زندان‌ها کشف کردیم که عمده کشفیات در مبادی ورودی زندان‌ها بوده است، البته کشفیات مواد مخدر در سال 94 در مبادی ورودی و داخل زندان ها نسبت به سال ما قبل آن (93)، 10 کیلو کاهش داشته است.
منتشر شده در چهارشنبه, 12 خرداد 1395 18:01

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت