سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 07 اسفند 1398-

دومین جلسه تحقیقات دادگاه در خصوص پرونده قتل ستایش پایان یافت

دیده بان هشتم : وکیل مدافع قاتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانستانی از پایان دومین جلسه تحقیقات مقدماتی دادگاه در خصوص اتهام دوم موکلش (تجاوز به عنف) خبر داد.
قاتل ستایش
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مجتبی فرح‌بخش در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به برگزاری دومین جلسه تحقیقات مقدماتی از موکلش در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران اظهار کرد: این جلسه امروز (یکشنبه) در خصوص اتهام دوم موکلم به صورت غیر علنی برگزار شد.
وکیل مدافع قاتل ستایش در پاسخ به این سئوال که آیا جلسات تحقیقات مقدماتی همچنان ادامه دارد یا خیر؟ افزود: هنوز دادگاه چیزی اعلام نکرده است.
فرح‌بخش در پاسخ به این سئوال که آیا موکلش نیز در جلسه امروز حضور داشت یا خیر گفت: موکل نیز در جلسه حضور داشت و دفاعیات خود را ارائه کرد.
21 فروردین ماه امسال بود که رسانه‌ها از قتل یک دختربچه شش‌ساله افغانستانی توسط نوجوان 17ساله ایرانی در شهر خیرآباد شهرستان ورامین خبر دادند. متهم این پرونده هم‌اکنون در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برد و پزشکی قانونی نیز ضمن ارائه گزارش علت فوت، سلامت روانی متهم را تأیید کرده است.
در این پرونده علاوه بر اظهارنظر مددکار اجتماعی و نظریه اداره تشخیص هویت ناجا، پرونده شخصیت نیز برای متهم تهیه شده است.
مرتضی یاوری وکیل تسخیری متهم نیز پیشتر به تسنیم گفته که موکلش به‌شدت نادم و پشیمان است.
ابوالقاسم مرادطلب دادستان عمومی و انقلاب ورامین پیشتر در خصوص کیفرخواست صادره در این پرونده گفته بود: در این کیفرخواست در خصوص قتل عمد و جنایت بر میت اظهارنظر شده و در خصوص سایر موارد قرار بر عدم صلاحیت صادر کردیم زیرا طبق قانون جدید آئین دادرسی کیفری، در خصوص مواردی مثل تجاوز به عنف، صفر تا 100 موضوع را دادگاه کیفری یک استان بررسی می‌کند.
منتشر شده در یکشنبه, 16 خرداد 1395 16:00

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت