سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 17 خرداد 1399-

ایراد وکیل «قاتل ستایش» به تحقیقات مقدماتی دادگاه

دیده بان هشتم : وکیل مدافع قاتل ستایش قریشی، دختربچه شش ساله افغانستانی از ارائه ایرادات مدنظر خود درباره تحقیقات مقدماتی پرونده به دادگاه خبر داد.
قاتل ستایش

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مجتبی فرحبخش در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش اظهار کرد: با توجه به احضار موکل در راستای ماده 387 قانون آئین دادرسی کیفری، به دفتر شعبه مراجعه و لایحه خود را مبنی بر وجود برخی ایرادات در تحقیقات مقدماتی، تقدیم کردم. 

وکیل مدافع قاتل ستایش در پاسخ به این سؤال که آیا زمان جلسات مقدماتی دادرسی مشخص شده است یا خیر تصریح کرد: هنوز مشخص نشده اما دادگاه می‌تواند در جلسات مقدماتی هیچ یک از طرفین پرونده را دعوت نکند. 

فرحبخش در پاسخ به این سئوال که اوضاع روحی و روانی موکلش چگونه است، گفت: موکلم به نماز، روزه و توبه مشغول است و اکنون نیز در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برد. 

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سئوال که آیا جای دفاعی در برابر اقدام موکلش می‌بیند یا خیر اظهار کرد: خوشبختانه در قانون مجازات اسلامی جدید مصوب سال 92، یک سری ظرفیتهای برای نوجوانان زیر 18 سال لحاظ شده است و نسبت به ماده 91 قانون بسیار امیدواریم. 

در ماده 91 قانون جدید مجازات اسلامی آمده است: «در جرایم موجب حد یا قصاص هرگاه افراد بالغ کمتر از 18 سال، ماهیت جرم انجام‌ شده یا حرمت آن را درک نکنند یا در رشد و کمال عقل آنان شبهه وجود داشته‌ باشد، حسب مورد با توجه به سن آنها به مجازاتهای پیش‌بینی‌ شده محکوم می‌شود.»

21 فروردین ماه امسال بود که رسانه‌ها از قتل یک دختربچه شش‌ ساله افغانستانی توسط نوجوان هفده ساله ایرانی در شهر خیرآباد شهرستان ورامین خبر دادند.

ابوالقاسم مرادطلب؛ دادستان عمومی و انقلاب ورامین نیز پیشتر در خصوص کیفرخواست صادره در این پرونده گفته بود که در این کیفرخواست در خصوص قتل عمد و جنایت بر میت اظهارنظر شده و در خصوص سایر موارد قرار بر عدم صلاحیت صادر کردیم زیرا طبق قانون جدید آئین دادرسی کیفری، در خصوص مواردی مثل تجاوز به عنف، صفر تا 100 موضوع را دادگاه کیفری یک استان بررسی می‌کند.

پرونده قتل ستایش قریشی برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شده است.

منتشر شده در چهارشنبه, 26 خرداد 1395 13:23

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت