سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 23 آذر 1398-

انجام 50 درصد جرایم توسط 5 درصد از مجرمان

دیده بان هشتم : مدیر کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه : بر اساس بررسی پرونده های ورودی به دستگاه قضایی هم اکنون 5 درصد مجرمان ، 50 درصد جرایم را انجام می دهند.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، علیرضا ساوری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: برای اینکه عملیات مجرمانه را برای این دسته از افراد سخت کنیم در گام نخست، نگاهمان این بود که این مجرمان را از حالت گمنامی خارج کنیم .
وی گفت: شناسایی دقیق این قبیل افراد که نقش بالایی در ارتکاب جرایم دارند به عنوان موضوعات اولویت دار در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در یکسال گذشته مطرح شد و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و همکاری سازمان پزشکی قانونی کشور، دادستان کل کشور، نیروی انتظامی و این معاونت، تلاش گسترده ای در یکسال گذشته به عمل آمد .
ساوری افزود: قرار شد بانک اطلاعات ژنتیک 4 دسته از مجرمان حرفه ای اولویت دار شامل سارقان حرفه ای، عوامل و عناصر دخیل در ضرب و جرح عمدی ، تولید و توزیع کنندگان مواد مخدر با اولویت مواد مخدر صنعتی و شیشه و عوامل و عناصر در سرقتهای همراه با آزار ( زورگیری) ایجاد شود.
وی گفت: براساس این طرح در مرحله نخست، اطلاعات ژنتیک حدود 11 هزار نفر از افراد دخیل در این 4 جرم در جغرافیای شش استان تهران ،‌البرز ، اصفهان ،‌فارس ،‌خوزستان و خراسان رضوی جمع آوری می شود.
این مسئول قضایی افزود: با ایجاد این بانک اطلاعات ژنتیکی در کشف علمی جرم ، منصرف کردن و ناتوان کردن این مجرمان در ارتکاب به جرم گام اساسی برداشته خواهد شد.
منتشر شده در پنج شنبه, 03 تیر 1395 10:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت