سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

واکنش بانک پاسارگاد در مورد تخلفات "مرتضوی" در خصوص معامله سهام تعدادی از شرکتها

دیده بان هشتم : روابط عمومی بانک پاسارگاد با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص اخبار مربوط به "معامله سهام تعدادی از شرکت‌ها در ماجرای تخلفات سعید مرتضوی" واکنش نشان داد.
بانک پاسارگاد
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، بانک پاسارگاد اعلام‌کرد: "پیرو خبر درج شده در بعضی از خبرگزاری‌ها مبنی بر معامله سهام تعدادی از شرکت‌ها از جمله بخشی از سهام بانک پاسارگاد در ماجرای تخلفات آقای سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی بر اساس گزارش تحقیق و تفحص مجلس نهم از سازمان تأمین اجتماعی، چنین عنوان شده که: براساس تفاهمنامه‌ای در تاریخ 1391/9/27 فیمابین سازمان تأمین اجتماعی و شرکت هلدینگ سورینت قشم به مدیر عاملی آقای بابک زنجانی مقرر شده بود تعداد 138 شرکت از مجموع 207 شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی(شستا) شامل شرکت‌های ... و بانک پاسارگاد، به شرکت مزبور منتقل شود".
روابط عمومی بانک پاسارگاد توضیح داد: "بدین وسیله به اطلاع عموم می‌رساند که بر اساس سوابق رسمی و قانونی موجود در سامانه سهامداری بانک پاسارگاد، در تاریخ انعقاد تفاهم‌نامه فوق‌الذکر (1391/9/27)، "شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی"(شستا) و "سازمان تأمین اجتماعی"، هیچکدام حتی مالکیت یک سهم از سهام بانک پاسارگاد را در اختیار نداشته و اطلاعات ارائه شده در این مورد، به هیچ وجه صحیح نیست. اضافه می‌شود که شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) بر اساس اطلاعات موجود در سامانه سهامداری بانک پاسارگاد، برای اولین بار در تاریخ 1393/8/21 با خرید دو میلیون سهم به جرگه سهامداران خرد بانک پاسارگاد پیوست و بلافاصله در تاریخ 1393/8/24 با فروش سهام مزبور از این مجموعه خارج شد. همچنین "شرکت صبا تأمین" وابسته به شستا، از تاریخ 1390/8/1 لغایت 1393/8/19 به تناوب در حد معاملات خرد و ریز اقدام به خرید یا فروش تعداد محدودی از سهام بانک پاسارگاد در حد یک تا دو میلیون سهم کرده که معاملات مزبور فاقد ارزش معاملاتی با اهمیت است".
منبع ایسنا.
منتشر شده در سه شنبه, 29 تیر 1395 13:41

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت