سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 اسفند 1398-

ورود قوه‌قضاييه براي برخورد با متخلفان شبكه‌هاي اجتماعي

دیده بان هشتم : معاون وزير ارتباطات از همكاري مركز ملي فضاي مجازي، وزارت ارتباطات و دستگاه قضايي در برخورد با متخلفان شبكه‌هاي اجتماعي خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، نصرالله جهانگرد گفت: با همكاري سه‌جانبه صورت گرفته، رويكرد حقوقي و قضايي در برخورد با شبكه‌هاي اجتماعي تغيير كرده است كه از اين پس به جاي برخورد با كل شبكه، صرفا با كاربر متخلف برخورد خواهد شد.
وي با بيان اينكه هم‌اكنون با فعاليت مردم در شبكه‌هاي اجتماعي، داده‌هاي بسياري جابه‌جا مي‌شود، خاطرنشان كرد: جمع‌آوري داده و اطلاعات و تبادل آن در كشور خودمان از جمله مزاياي رشد شبكه‌هاي اجتماعي داخلي خواهد بود كه در صورت حمايت مي‌تواند، شكل گيرد.
رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران با تاكيد بر اينكه رفتار مردم در استفاده از شبكه‌هاي اجتماعي با توجه به مبادله حجم زيادي از اطلاعات مي‌تواند زمينه‌ساز رشد اقتصادي باشد، خاطرنشان كرد: اين در حالي است كه هم‌اكنون با توجه به استفاده كاربران از شبكه‌هاي اجتماعي خارجي، اين مزيت اقتصادي به توسعه‌دهندگان خارجي تعلق مي‌گيرد.
جهانگرد با بيان اينكه هم‌اكنون مردم چندين ميليون اطلاعات را در معدني مي‌ريزند كه براي ديگران است و ما هيچ احاطه‌يي به آن نداريم، اضافه كرد: علاوه بر جنبه‌هاي سياسي و امنيتي، اين موضوع از نظر اقتصادي نيز انتقال ارز از كشور را به همراه خواهد داشت و به زيان اقتصاد ملي خواهد بود.
معاون وزير ارتباطات با بيان اينكه در صورت حل مساله نظام پولي بين ايران و جهان، اطلاعات مردم مي‌تواند تبديل به پارامترهاي پولي شود و رشد اقتصادي به همراه خواهد داشت، گفت: در صورتي كه شبكه‌هاي اجتماعي داخلي راه‌اندازي شود، اين ظرفيت‌هاي خلق شده را مي‌توان در كشور به كار گرفت.
جهانگرد گسترش فناورانه بازار كار، فرهنگ‌سازي، رشد زيرساخت علمي و فني و صيانت از فرهنگ را از جمله اثرات توسعه شبكه‌هاي اجتماعي بومي عنوان كرد و گفت: در فضاي سايبر هر كشور مي‌تواند با توليد اطلاعات بومي به توسعه فرهنگ و زبان خود به عنوان يك ذخيره ملي كمك كند. بر اين اساس، ما نيز در جهت توسعه منافع ملي بايد نسبت به توسعه محتواي فارسي در فضاي مجازي اقدام كنيم.
وي به اقدامات انجام شده در زمينه حمايت از شبكه‌هاي اجتماعي بومي اشاره كرد و گفت: در اين راستا موتور برنامه‌ساز شبكه‌هاي اجتماعي داخلي ساخته شده است كه اين نوع توليد مي‌تواند بستري براي سهولت در راه‌اندازي شبكه‌هاي اجتماعي باشد.
وي همچنين با انتقاد از اينكه در دانشگاه‌ها نسبت به آموزش زبان‌هاي تخصصي برنامه‌نويسي اقدامي صورت نگرفته است، گفت: هم‌اكنون در حال مذاكره با وزارت علوم هستيم تا برخي رشته‌هاي تحصيلي دانشگاهي و آموزش‌هاي تكميلي به اين موضوع اختصاص يابد.
معاون وزير ارتباطات تشكيل مركز تخصصي پشتيباني از شبكه‌هاي اجتماعي بومي با همكاري دانشگاه‌ها و نيز كار پژوهشي در راستاي توليد شبكه اجتماعي را از جمله فعاليت‌هاي پيش رو در اين عرصه عنوان كرد.
منتشر شده در پنج شنبه, 18 شهریور 1395 14:46

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت