سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 17 خرداد 1399-

95 درصد پرونده های قاچاق در تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود

دیده بان هشتم : معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: هم اکنون 95 درصد پرونده های قاچاق در کشور توسط سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی می شود.
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، علیرضا جمشیدی روز دوشنبه در آیین معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در سنندج افزود: سازمان تعزیرات حکومتی در وضعیت فعلی سه وطیفه برعهده دارد و در آینده وظایف زیادی به این سازمان محول می شود که باید از اکنون برای آن برنامه ریزی کرد. 
معاون وزیر دادگستری رسیدگی به تخلفات انجام شده در حیطه درمان، دارو و تخلفات پزشکی و همچنین تخلفات صنفی را از دیگر وظایف فعلی این سازمان عنوان کرد و گفت: در این زمینه ها فعالیت ها و اقدامات زیادی انجام شده و سیاست عمده ما بر پیشگیری است. 
او به برنامه های در دست اجرا در کشور اشاره کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه به سمت جرم زدایی حرکت کرده و عناوین مجرمانه را کوچک و به تخلف اضافه کرده و نظام برخورد را تغییر خواهیم داد. 
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور حبس زدایی را از دیگر برنامه های آتی در کشور ذکر کرد و افزود: زندان های ما گشایش این همه زندانی را ندارد و فرد نیز در زندان اصلاح نمی شود از این رو باید جایگزین هایی برای مجازات در نظر گرفته شود. 
به گفته وی قضا زدایی نیز از دیگر برنامه هایی است که در اینده در کشور اجرا و سازمان تعزیرات حکومتی به این سمت حرکت می کند. 
او همچنین تقویت و ساماندهی بازارچه های مرزی را یکی از برنامه های مورد توجه در کشور عنوان کرد و گفت: بر تقویت بازارچه های مرزی اعتقاد داریم و باید این مرزها را به صورت نظام مند، هوشمند و قانونمند ساماندهی کنیم. 
جمشیدی اظهار کرد: پشت پرده بازارچه های مرزی قاچاقچیانی وجود دارند که باید با آنها به صورت جدی برخورد شود و با ساماندهی مرزها خود مرزنشینان از مزایای آن بهره مند شوند. 
وی در ادامه با بیان اینکه قانون می تواند سرنوشت یک فرد یا یک پرونده را کاملا دگرگون کند گفت: در دنیا دو سازمان و دو نهاد مجری عدالت به شمار می روند و این نهاد ها شامل نهاد رسیدگی به جرم و نهاد رسیدگی به تخلف هستند. 
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور اظهار کرد: در سراسر دنیا جرم و تخلف دو مقوله متفاوت از هم بوده و سیستم دادرسی متفاوتی دارند و در کشور ما نیز این تفکیک در حال انجام بوده و برای کامل شدن و تصویب آن قرار است در مجلس مطرح شود. 
وی بیان کرد: رسیدگی به 15 میلیون پرونده سالانه کار آسانی نیست و با تفکیک نهاد رسیدگی به جرم و تخلف از همدیگر با اسودگی خاطر بیشتری به پرونده ها رسیدگی شده و حجم کار دستگاه قضا نیز کاهش می یابد. 
در این آیین از خدمات 6 ساله منوچهر رستمی مدیرکل سابق اداره کل تعزیرات حکومتی استان تقدیر و نجیم حسینی از معاونان این اداره کل به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد. 

منبع : ایرنا

منتشر شده در دوشنبه, 15 شهریور 1395 16:23

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت