سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 17 خرداد 1399-

دادستان کل کشور مامور نظارت و پیگیری بخشنامه ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها شد

دیده بان هشتم : بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضائیه دادستان کل کشور مامور نظارت، هماهنگی و پیگیری بخشنامه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها شد.
دادستان کل کشور مامور نظارت و پیگیری بخشنامه ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها شدبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ،به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور،بر اساس بخشنامه رئیس قوه قضائیه دادستان کل کشور مامور نظارت، هماهنگی و پیگیری بخشنامه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‎ها شد.
 
در این بخشنامه ضمن بیان دستورالعمل ساماندهی زندانیان و كاهش جمعیت كیفری زندانها، تصریح  شد که دادستان کل کشور با طرح موضوع در جلسات پیش‌بینی شده تمهیدات لازم را جهت اجرایی شدن آن فراهم می‌نماید.
 
در ماده 31 این بخشنامه آمده است: نظارت، هماهنگی و پی‌گیری در خصوص اجرای دقیق مفاد این دستورالعمل با دادستان کل کشور می‌باشد. در همین راستا هر سه ماه یکبار جلسه ای با عضویت معاون راهبردی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات، دادستان انتظامی قضات، رئیس كل دادگستری استان تهران و دادستان تهران در محل دادستانی کل کشور و به ریاست دادستان كل كشور تشکیل می‌گردد. در مراکز استان ها نیز هر ماه یک ‌بار جلسه ای زیر نظر رئیس کل دادگستری با حضور اعضای مرتبط جهت اجرای دقیق این دستورالعمل تشکیل و نسبت به گزارش‌ها و مشکلات مطروحه تصمیمات لازم اتخاذ می گردد. رئیس کل دادگستری استان نیز موظف است هر سه ماه یکبار گزارش جلسه و تصمیمات مزبور را به دادستان کل کشور ارایه نماید.
 
همچنین دادستان کل کشور هر شش ماه یک ‌بار نحوه اجرای دستورالعمل را به رئیس قوه قضائیه گزارش و برای استان‌هایی که عملکرد مثبت داشته‌اند، پیشنهاد تشویق می دهد.
 
منتشر شده در دوشنبه, 29 شهریور 1395 16:08

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت