سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

برگزاری دادگاه متهم پرونده «ستایش»

دیده بان هشتم : اولین جلسه دادگاه متهم پرونده ستایش صبح امروز (چهارشنبه) - 24 شهریور ماه - در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.
 
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم، این جلسه به صورت غیرعلنی و به ریاست قاضی خازنی برگزار شده است.
بر اساس این گزارش، مجتبی فرح‌بخش وکیل مدافع متهم پرونده ستایش 25 مردادماه سال جاری از برگزاری اولین جلسه دادگاه رسیدگی به قتل ستایش قریشی در تاریخ ۲۴ شهریور خبر داد و گفت: در صورت برگزاری دادگاه وفق ماده  352 قانون آیین دادرسی کیفری جلسه منافی عفت غیر علنی است و در خصوص اتهام دیگر با استناد به مادتین 315 و 413 حضور افراد ثالث با اذن دادگاه امکان پذیر است. تا پیش از این یک جلسه تحقیقات مقدماتی در دادگاه پیرامون بررسی عمل منافی عفت برگزار شده بود که جلسه مذکور جلسه تحقیقاتی بود و چند جلسه نیز در بازپرسی تحقیقات انجام شد.
 وی افزود: قرار است در جلسه 24 شهریور ماه به اتهامات موکلم رسیدگی شود واطلاع ندارم که به کدام اتهامات موکلم قرار است رسیدگی شود.
بر اساس این گزارش،  23 خردادماه فرحبخش گفته بود: هفته قبل جلسه تحقیقات مقدماتی در مورد اتهام دوم موکلم مبنی بر عمل منافی عفت، برگزار شد و تحقیقات به پایان رسید، البته من هم در جلسه حضور داشتمدادگاه موکلم را در ارتباط با ماده 387 آئین دادرسی کیفری که به طرفین و وکلا اجازه می دهد پرونده را مطالعه کنند و ایرادات تحقیقات مقدماتی را به دادگاه مطرح کنند، احضار کرده بود، اما موکلم قادر به طرح ایرادات نبود. بر همین اساس من در این هفته برای طرح ایرادات به دادگاه می روم.
وی  با یادآوری اینکه به استناد قانون جدید آیین دادرسی کیفری عمل منافی عفت مستقیما در دادگاه رسیدگی می‌شود، گفته بود: در حال حاضر تحقیقات مقدماتی در مورد دو اتهام موکلم به پایان رسیده است. ما هم ایرادات را اعلام خواهیم کرد البته  تصمیم با دادگاه است که یا جلسه مقدماتی قبل از رسیدگی را برگزار می کند یا پرونده را برای رفع ایرادات به دادسرا ارسال می کند.
وی 26 خردادماه هم به خبرنگار ایسنا گفته بود:  لایحه‌ اعتراضی  را  به دادگاه حاوی ایرادات بخش تحقیقات مقدماتی ارایه داده است.
پیش از این غلامحسین اسماعیلی رییس دادگستری استان تهران نیز  در این زمینه به  ایسنا گفته بود که اولین جلسه رسیدگی به پرونده «ستایش قریشی» 12 خردادماه در شعبه هفت دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت غیرعلنی برگزار شده است.
همچنین محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک تهران نیز درباره برگزاری جلسات تحقیقات اولیه به ایسنا گفته بود که دومین جلسه رسیدگی به پرونده ستایش قریشی در روز یکشنبه 16 خردادماه در شعبه 7 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی خازنی به صورت غیرعلنی برگزار شده است.
منبع: ایسنا
منتشر شده در چهارشنبه, 24 شهریور 1395 10:48

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت