سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 08 خرداد 1399-

مجازات اعدام مجرمان موادمخدر در ایران لغو می‌شود؟

دیده بان هشتم : «یحیی کمال‌پور» معاون رییس کمیته حقوقی و قضایی در مجلس ایران این هفته گفته بود که اجرای مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر به نفع مردم و کشور نیست. او گفته بود که برای لغو مجازت اعدام باید احکام زندان طولانی مدت و یا کار سخت را جایگزین کرد. او گفته بود که این راه حلی علمی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، روزنامه آمریکایی «لس آنجلس تایمز» با انتشار گزارشی ضمن اشاره به این که ایران یکی از کشورهایی در جهان است که بیش‌ترین مجازات اعدام علیه مجرمان مرتبط با جرایم مواد مخدر را دارد، می‌نویسد، گام‌های رو به رشدی در ایران در راستای لغو مجازت اعدام برای مجرمان مواد مخدر در حال برداشته شدن است. 
 این روزنامه می‌نویسد: «۱۵۰ نفر از نمایندگان پارلمان ۲۹۰ کرسی‌ای ایران طرحی را امضا کرده‌اند که طبق آن مجازت اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر لغو خواهد شد.
«یحیی کمال‌پور» معاون رییس کمیته حقوقی و قضایی در مجلس ایران این هفته گفته بود که اجرای مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر به نفع مردم و کشور نیست. او گفته بود که برای لغو مجازت اعدام باید احکام زندان طولانی مدت و یا کار سخت را جایگزین کرد. او گفته بود که این راه حلی علمی برای مقابله با قاچاق مواد مخدر است. 
این روزنامه در ادامه اشاره می کند که اگر مجلس این طرح را تصویب کند برای تایید نهایی آن نیازمند نظر فقهای شورای نگهبان است. این روزنامه امریکایی می افزاید: «این نهاد اما موضع انعطاف‌ناپذیری در قبال لغو مجازات اعدام دارند. از سوی دیگر تندروها نیز پیش نویس این طرح را به عنوان نشانه‌ای از آن‌چه سازش دولت روحانی با غرب می‌خوانند قلمداد کرده‌اند و می‌گویند که دولت برای خشنودکردن غربی‌ها این کار را انجام داده است». 
این روزنامه اشاره می‌کند که بخشی از این جنجال‌ها بر سر لغو مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر مربوط به منازعات سیاسی در آستانه برگزاری انتحابات ریاست‌جمهوری ‌در ماه مه آینده است. 
 
لس آنجلس‌تایمز اشاره می‌کند که سازمان ملل گزار ش داده که در سال ۲۰۱۵ میلادی ۹۹۶ نفر در ایران اعدام شده‌اند.این روزنامه امریکایی اشاره می کند که ایران در همسایگی افغانستان قرار دارد که بیش ترین میزان تریاک را تولید می کند.
منتشر شده در یکشنبه, 18 مهر 1395 14:30

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت