سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 23 آذر 1398-

بررسی تخفیف مجازات اعدام قاچاقچیان موادمخدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام

دیده بان هشتم : سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از بررسی کارشناسی طرح تخفیف مجازات اعدام جرایم موادمخدر در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن نوروزی با اعلام این خبر گفت که این جلسه کارشناسی بود و سعی داریم از نظرات صاحب‌نظران و کارشناسان مختلف برای قوام بخشیدن بیشتر به این طرح استفاده کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این طرح در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی مطرح است و هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم و فعلاً نظرات کارشناسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نوروزی ادامه داد: طراحان این طرح، نگاه خاصی نسبت به محکومان مواد مخدر دارند؛ به این معنا که مجازات اعدام باید برای کسانی که به صورت مسلحانه، باندی و سازمان یافته اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کنند یا سوء‌سابقه دارند و قبلاً به مجازات اعدام محکوم شدند و عفو گرفته‌اند، صادر شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برخی کارشناسان معتقدند که نیازی به بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدر نیست و می‌توان با تشکیل کمیسیون عفو، از اعدام افرادی که واقعاً شایسته این مجازات نیستند، جلوگیری کرد. برخی نیز اعتقاد دارند باید بجای اعدام، حبس‌های طویل‌المدت برای بحث مواد مخدر در نظر گرفت.

وی اضافه کرد: تعدادی از کارشناسان نیز اعتقاد دارند که مجازات اعدام باید برای کسانی که به صورت باندی و مسلحانه مبادرت به قاچاق مواد مخدر می‌کنند، در نظر گرفته شود و عده‌ای نیز معتقدند در این زمینه باید ضابطین و کاشفین را تقویت کرد تا عالمانه و کارشناسانه‌تر ورود کنند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: شخصا معتقدم برای کسانی که مرتبه اولشان است و به صورت مسلحانه و سازمان یافته نیز اقدام نکرده‌اند، نباید مجازات اعدام در نظر گرفته شود.

منبع: تسنیم

منتشر شده در دوشنبه, 26 مهر 1395 22:41

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت