سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

افتخارجهرمی: نبود مرزهای اخلاقی علت وقوع جرایم مختلف است

دیده بان هشتم ، رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز با تاکید بر قانون پیشیگیری از وقوع جرم مصوب 1394 با بیان اینکه علت وقوع بسیاری از جرایم عدم وجود مرزهای اخلاقی است، گفت:‌ باید در این زمینه آسیب‌شناسی صورت گیرد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، ، گودرز افتخار جهرمی طی سخنانی در همایش پیشگیری از وقوع جرم با بیان اینکه اینگونه نیست که ما بعد از وقوع جرم بخواهیم مجرمین را مجازات کنیم، اظهار کرد: مجازات کردن کار خوبی نیست، مهم این است که ما بتوانیم کاری کنیم که در جامعه جرم واقع نشود و قانون تصویب شده نیز به همین منظور است.
وی با بیان اینکه معاونان دادگستری‌ها نیز وظیفه دارند که مقابل وقوع جرم بایستند، گفت: هیات هایی که تشکیل می‌شود و انتصاب معاونین به تنهایی نمی توانند کار مهمی انجام دهند، هر چند که کارهای انجام شده کارهای مهمی بوده است. در جامعه مسائل متعددی وجود دارد که همین مسائل مختلف جرم زا هستند.
وی ادامه داد: مردم باید از یک زندگی برخوردار باشند که در آن محتاج نباشند. اگر احتیاج نباشد خیلی ها مرتکب سرقت نمی شوند. در مورد سایر جرائم هم پیش زمینه هایی وجود دارد. عامل اصلی خیلی از جرائم حتی اعتیاد، عدم اشتغال است.
رئیس سابق کانون وکلای دادگستری مرکز تصریح کرد: حکومت‌ها باید به نحوی عمل کنند که کسانی که آماده اشتغال هستند بتوانند شغل مناسب را بدست آورند. اشتغال منجر به تشکیل زندگی خانوادگی سالم می‌شود که متعاقبا جلوگیری از وقوع جرایم را به همراه دارد.
جهرمی ادامه داد: جلوگیری از وقوع جرایم مساله بسیار مهمی است. قانونی که در سال گذشته تصویب شده و همایش هایی که در این زمینه برگزار می‌شود موجب امیدواری است که بتواند منجر به کاهش جرایم شود.
وی عدم توجه به مسائل اخلاقی را موضوع دیگری در وقوع جرایم دانست و گفت:‌ جرایم مختلف که اتفاق می افتد به دلیل عدم مرزهای اخلاقی است که باید در این زمینه هم همایش هایی تشکیل شود تا بدانیم چه بر سر مردم آمده و به آسیب شناسی آن‌ها بپردازیم.
منبع : ایسنا
منتشر شده در چهارشنبه, 03 آذر 1395 09:45

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت