سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

٥٠ درصد زندانیان به دلیل مواد مخدر در زندان هستند

دیده بان هشتم : وزیر کشور با بیان اینکه امروز توانستیم جلوی رشد شتابان اعتیاد را بگیریم، گفت: در حوزه مقابله توانستیم در سال ٩٢ تا ٩٤، بیش از 2 هزار تن موادمخدر را کشف کنیم.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در دومين روز از نخستین همایش ملی صیانت و گفتمان‌سازی اجتماعی‌شدن مبارزه با موادمخدر با اشاره به بین المللی بودن مسأله اعتیاد، اظهار داشت: به خاطر درگیر بودن تمام دنیا با این مسأله، معاونتی در سازمان ملل ایجاد شده و در ایران نیز با توجه به مجاورت کشورمان با بررگترین تولیدکننده موادمخدر دنیا با بیشترین آسیب در این حوزه مواجهیم و هزینه‌های بسیاری را به نیابت از جامعه جهانی متحمل می شویم.
 
وی با انتقاد از کم بودن کمک‌های بین‌المللی به ایران افرود: البته اعتقادات مردم کشورمان باعث شده تا در شیوع اعتیاد، ایران جزء کشورهای متوسط قرار گیرد، مقام معظم رهبری تاکنون ٤ جلسه سه ساعته را با سران کشور برگزار کردند که اولین اولویت این جلسات، مبارزه با مواد مخدر بود.
 
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اضافه کرد: در بررسی‌های ما ٥٠ درصد زندانیان به دلیل موادمخدر در زندان هستند و ٥٠ درصد طلاق ها به دلیل اعتیاد و این معضل رخ داده است.
 
رحمانی فضلی با تأکید بر اهمیت موضوع این مبارزه در دولت تدبیر و امید گفت: اولین توصیه رئیس جمهور، فعالیت در دو حوزه پیشگیری و صیانت به من بود، ما برای اینکه بتوانیم این دو اولویت را پیگیری کنیم موضوع اجتماعی کردن مبارزه را در سرلوحه فعالیت های خود قرار دادیم و تمام افراد و گروه هایی که در جامعه اثرگذار هستند را به میدان آوردیم و همه اقشار جامعه به نوعی در این سازماندهی جا گرفته اند.
 
وی با بیان اینکه ما توانستیم جلوی رشد شتابان اعتیاد را امروز بگیریم، اضافه کرد: در حوزه مقابله نیز توانستیم در سال ٩٢ تا ٩٤ بیش از ٢ هزار  تن موادمخدر را کشف کنیم و در این مسیر شهدای زیادی را تقدیم کردیم.
 
رحمانی فضلی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه درمان نیز افزود: در حال حاضر بیش از ٥٠ درصد درمان اعتیاد توسط مردم انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به فعالیت و مشارکت ایران در برنامه‌ریزی‌های بین‌المللی گفت: در دولت یازدهم با توجه به اینکه ٨٠ درصد درمان شدگان اعتیاد دوباره به چرخه اعتیاد باز می گردند، برنامه ریزی جدی در این حوزه انجام شد و حوزه صیانت را در موضوعات فرهنگی و اجتماعی در اولویت قرار دادیم و از سوی دیگر برای اشتغال درمان شدگان تفاهم‌نامه هایی با تولیدی های مختلف داشتیم.
 
به گفته وزیر کشور تنها راه مطمئن در این مسیر، پیشگیری اجتماعی است و باید تلاش کرد با کمک مردم اجازه ورود جوانان به ورطه اعتیاد را ندهیم.
 
وی با تأکید بر نقش خانواده‌ها و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها افزود: علی‌رغم تلاش‌های انجام شده ولی نواقصی وجود دارد و ما معتقدیم بدون همراهی مردم موفق نخواهیم بود.
 
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم یک الگوی موفق در دنیا باشیم و در مطالعات انجام شده سازمان ملل روش کشورمان در کاهش رشد اعتیاد به عنوان یک روش قابل قبول معرفی شد.
منتشر شده در یکشنبه, 14 آذر 1395 11:03

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت