سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

بازبینی سند ملی پیشگیری از وقوع جرم/ تدوین نهایی تا پایان سال

دیده بان هشتم : قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از بازبینی پیش نویس اولیه سند ملی پیشگیری از وقوع جرم خبر داد و پیش بینی کرد این بازبینی تا پایان سال به سرانجام مقبولی برسد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مهدی امیری اصفهانی در خصوص ضعف های برنامه ششم توسعه در بعد قضایی، افزود: نمایندگان  مجلس با حساسیت و هوشمندی ضعفهای لایحه برنامه ششم را تا حدودی جبران کردند،البته همه آنچه که تصویب شد، مد نظر قوه قضائیه نیست. بین آنچه در مجلس تصویب شد و آنچه قبل از مجلس مطرح شد،  تفاوت محسوسی مطرح است و امیدواریم نقایص باقی مانده رفع شود.
وی با بیان اینکه روند جرائم آسیب ها خطرناک است، گفت: با توجه به وضعیت بودجه تخصیص یافته برای قوه قضائیه و محدودیت اعتباراتی که در کشور داریم و از سویی خطرناک بودن روند جرائم آسیب ها،باید چاره ای اساسی برای کنترل و مدیریت ناهنجاری ها اندیشید. اگر کنترل و مدیریت ناهنجاری هار ا بخواهیم هدف گذاری کنیم، نبایدصرفا به ظرفیت بخش حاکمیتی اتکا کنیم .
قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، افزود: برای مدیریت بهتر و کنترل آسیب ها و جرائم، خود مردم هم باید  ورود کنند و اصلی ترین مولفه ورود مردم در موضوع کنترل جرایم، مسئولیت پذیری آنها است.
وی تاکید کرد: اگر خود مردم مسئولیت پذیر باشند این یک گام بزرگ در کاهش جرائم و ناهنجاری ها محسوب می شود.
امیری اصفهانی در خصوص زمان تدوین نهایی  سند ملی پیشگیری از جرم، اظهارداشت:همان گروهی که پیش نویس اولیه را تهیه کردند، مشغول کار بر روی آن هستند و سند در حال بازبینی است. فاصله ای بین تهیه پیش نویس نهایی مطرح شد که در این فاصله تحولاتی در نظام تقنینی به وجود آمد به عنوان مثالقانون پیشگیری  از جرم تدوین شد،شورای اجتماعی کشور هم ارتقا پیدا کرد و به شورای عالی تبدیل شد و برنامه های فرهنگی تغییراتی داشت و به همین دلیل قرار شد پیش نویس متناسب با اینها اصلاحاتی داشته باشد.
این مسئول قضائی ابراز امیدوار کرد تا پایان سال، سند ملی پیشگیری از جرم به نتیجه مقبولی برسد.
وی افزود: پس از آماده شدن پیش نویس به عنوان اولین دستور در جلسه شورای عالی وقوع جرم به تصویب برسد و همه دستگاه ها این سند را مبنای اقدام قرار دهند.
منتشر شده در سه شنبه, 03 اسفند 1395 12:19

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت