سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

ارسال ایمیل‌های آلوده با سوءاستفاده از عنوان وزارت دادگستری

دیده بان هشتم : حراست مرکزی وزارت دادگستری طی اطلاعیه‌ای دربارهٔ دریافت ایمیل‌های آلوده به نرم‌افزار جاسوسی که تحت عنوان «سامانه رسیدگی به شکایات دادگاه‌های عمومی و انقلاب اسلامی» ارسال می‌شود، هشدار داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، در اطلاعیه حراست مرکزی وزارت دادگستری آمده است: پیرو اطلاعیه مورخ ۲۶ مهر ۱۳۹۵ این مرکز با توجه به تماس هموطنان محترم، اخیراً نامه‌های الکترونیکی با عنوان مجعول «سامانه رسیدگی به شکایات دادگاه‌های عمومی و انقلاب اسلامی پایگاه اطلاعاتی وزارت دادگستری» برای برخی افراد ارسال شده که حاوی مطالب جعلی بوده و خواننده را ترغیب به باز نمودن پیوست‌های نامه می‌کند.

حراست مرکزی وزارت دادگستری اعلام کرده که «با بررسی‌های به عمل آمده و همکاری دستگاه‌های نظارتی مشخص شد، پیوست‌های مذکور، آلوده به نرم‌افزار جاسوسی بوده که اطلاعات کاربر را خصوصاً در حوزه‌های مالی شامل شماره حساب، رمز عبور و … را به مکانی خارج از کشور ارسال می‌کند که این امر می‌تواند باعث دستبرد و برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص شود.»

در پایان این اطلاعیه تأکید شده است: «از همه هموطنان عزیز درخواست می‌شود از بازکردن پیوست‌های هر نوع نامه الکترونیکی ناشناس جداً خودداری کنند. ضمناً شماره تماس حراست مرکزی وزارت دادگستری ۵۱–۸۸۹۲۶۴۵۰ آماده اطلاع‌رسانی و کمک به شما هموطنان عزیز خواهد بود.»

مهر

منتشر شده در دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 12:47

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت