سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

کاهش ۵ درصدی میزان جرایم جنایی

دیده بان هشتم : معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا از کاهش جرایم جنایی خبر داد و گفت: هیچ یک از پرونده هایی که هنوز عامل و یا عاملان آن دستگیر نشده اند، بایگانی نمی شوند بلکه پرونده های معوقه تحت پیگیری زبده ترین کارآگاهان قرار می گیرد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا  در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس در تشریح عملکرد این پلیس، اظهار داشت: وقوع جرایم جنایی در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۵ درصد کاهش داشته است، همچنین کشف جرایم جنایی در سراسر کشور در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۴، حدود ۷ دهم درصد افزایش داشته است.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا، از کاهش  ۷/۵  درصدی سرقت مسلحانه در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت : در سال گذشته  بیشتر سرقت‌های مسلحانه به صورت "باندی" از سوی سارقان صورت گرفته است و سرقت‌های مسلحانه در جرایم خرد نظیر سرقت موبایل، طلا، ساعت ، وجوه نقد همراه و... نیز به شیوه و شگردهایی چون تحت پوشش مامور، مسافر کش و .. انجام شده است.
سرهنگ حاجی‌زاده با بیان اینکه مبارزه با جرایم خشن به عنوان اولویت مهم در ناجا مطرح است، گفت: پیگیری پرونده سرقت‌های مسلحانه و جرایم جنایی، تکمیل بانک اطلاعاتی افراد گمشده و ... از دیگر اولویت‌های پلیس مبارزه با جرایم جنایی آگاهی ناجا در سال جدید است.
وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از کشفیات در سال ۹۵ مربوط به پرونده‌های معوقه پلیس آگاهی می‌باشد، افزود: هیچ یک از پرونده‌هایی که هنوز عامل و یا عاملان آن دستگیر نشده‌اند، بایگانی نمی‌شود، بلکه همچنان مفتوح و پیگیری می‌شود، به طوری که پرونده‌های معوقه تحت پیگیری زبده ترین کارآگاهان قرار می‌گیرد.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: برای کشف پرونده‌ها در این حوزه توانسته‌ایم از" توان تجربی" و "علمی" کارآگاهان بازنشسته نیروی انتظامی در تهران و سایر استان ها استفاده کنیم که خوشبختانه در این زمینه موفقیت‌های خوبی کسب شده است.
وی همراهی و مشارکت مردم را زمینه ساز استقرار امنیت پایدار در جامعه دانست و افزود: کشف پرونده‌هایی همانند قتل دسته جمعی در فهرج کرمان، قتل مسلحانه در سیستان و بلوچستان، قتل ۶  نفر در اراک، دستگیری باند سارقان سوپرمارکت‌ها در تهران، سرقت مسلحانه خودروی یکی از بانک‌ها در تهران و قتل چهار نفر در خرم آباد از جمله عملکردهای مهم مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا در سال گذشته است.
کارآگاه حاجی زاده با اشاره به شعارسال " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" ،تحقق آن را یکی از اهداف مهم پلیس عنوان کرد و گفت: کاهش وقوعات در جرایم جنایی و افزایش کشفیات، سبب احساس امنیت در جامعه می‌شود که این امر انگیزه مردم را در اشتغال و کارآفرینی ایجاد می‌کند.
وی لازمه تولید و اشتغال را داشتن محیطی امن دانست و تصریح کرد: هدف ما و همه همکارانمان در سراسر کشور "ارتقاء امنیت جامعه" است  که امیدواریم بهتر از قبل بتوانیم به این مهم بپردازیم.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا با اشاره به پخش برنامه آموزشی ردپای حادثه که از سوی معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی ناجا و کارشناسان مربوطه از آنتن رادیو ایران عصر هر جمعه ساعت ۲۰ به مدت ۵۰ دقیقه پخش می‌شود، گفت: این مستند رادیویی_پلیسی با موضوعات مختلفی همچون قتل،کلاهبرداری،سرقت و دیگر مسائل اجتماعی در این برنامه مطرح می‌شود  تا از این طریق از وقوع جرایم مشابه در آینده جلوگیری شود.
منتشر شده در یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396 14:14

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت