سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

انتقاد دستگاه‌های امنیتی از قانون دادرسی کیفری/ رفع خلاءهای سیاسی

دیده بان هشتم : معاون حقوقی قوه قضائیه از ارسال گزارشات انتقادی دستگاه‌های امنیتی به دادگستری‌ها پیرامون خلاءهای قانون آیین دادرسی کیفری خبر داد و گفت: ابهامات این قانون رفع می‌شود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، ذبیح‌الله خدائیان  در خصوص احتمال تدوین آئین دادرسی ویژه جرائم سیاسی، اظهارداشت: قانون آیین  دادرسی کیفری فعلی مدتی است که در دست اصلاح قرار دارد و بخش‌هایی از جمله مربوط به جرائم سیاسی و امنیتی هم قرار است اصلاح شود.
وی افزود: مطمئناً قسمت‌هایی که مربوط به جرایم اقتصادی و امنیتی باشد، سعی بر این است که قانون و مقرراتی پیش بینی بشود که در جهت کشف و تعقیب و رسیدگی جرائم بهتر بتوانیم به نتیجه برسیم.
معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی می‌گویند نیاز به قانون جدید وجود ندارد، اظهارداشت: در حال حاضر قانون فعلی ایراداتی دارد و متناسب با این مسئله اصلاحاتی را هم باید داشته باشد.
وی از انتقادها به قانون فعلی خبر داد و افزود: از دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی ایراداتی به دادگستری‌ها در خصوص این قانون منعکس شده است ودر حال حاضربه دنبال این هستیم که خلاهای قانونی و ابهاماتی که در قانون هست رفع کنیم.
معاون رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه قانون فعلی آزمایشی است، گفت: قانون آئین دادرسی کیفری در حال حاضر آزمایشی است و برای دائمی شدن نیاز به مرحله اجرا دارد تا نسبت به اصلاح قانون اقدام شود.
خدائیان تصریح کرد: بسیاری از افراد معتقدند که در بازرسی‌ها و بحث قرارهای تأمین وبازداشت در ارتباط با جرائم امنیتی و سیاسی مشکلاتی وجود دارد، با این حال هنوز مقرره خاصی پیش بینی نشده است و پس از بررسی‌ها، نقطه نظرات اعمال خواهد شد.
خبرگزاری مهر
منتشر شده در چهارشنبه, 03 خرداد 1396 11:15

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت