سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 03 اسفند 1398-

واکنش رسانه‌های بی‌طرف جهان نشان‌دهنده نقض فاحش حقوق بشر در میانمار است

دیده بان هشتم : مظفر الوندی گفت: تصاویر دلخراش منتشر شده در رسانه‌های بی طرف در رابطه با فجایع انسانی میانمار حاکی از نقض فاحش حقوق بشر و اصول بنیادین مذکور در کنوانسیون‌های بین المللی بویژه کنوانسیون حقوق کودک است.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از  روابط عمومی وزارت دادگستری متن بیانیه دبیر  مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«بیانیه محکومیت نقض فاحش حقوق بشر و حقوق کودکان میانمار»

سرکار خانم وینتر

رئیس کمیته حقوق کودک

متاسفانه این روزها جهان شاهد حملات گسترده و سازمان یافته برخی عناصر تندرو علیه مسلمانان روهینگیایی در میانمار است؛ حملاتی که در نتیجه آن انسان‌های بیگناه بسیاری از جمله کودکان جان خود را از دست داده یا از محل سکونت خود آواره شده و یا اجباراً کوچانده شده‌اند. تصاویر دلخراش منتشر شده در رسانه‌های بی طرف در رابطه با فجایع انسانی میانمار حاکی از نقض فاحش حقوق بشر و اصول بنیادین مذکور در کنوانسیون‌های بین المللی بویژه کنوانسیون حقوق کودک است، اصولی نظیر حق حیات، حق امنیت، حق انتخاب محل زندگی، حق تردد آزادانه در داخل و به خارج از سرزمین خود.

سرکار خانم وینتر

امروز همه ما در قبال فجایع روهینگیا مسئولیت داریم و در این میان البته مسئولیت کمیته حقوق کودک، به عنوان نهاد فنی ـ بین المللی مرتبط با کنوانسیون که آرمان خود را ترویج و ارتقاء حقوق کودکان قرار داده و قرار بوده این آرمان را با توصیه و تذکر به ناقضین حقوق کودکان دنبال نماید، دو چندان می‌باشد. این در حالی است که متأسفانه کارشناسان برجسته و مدافعین زبده عضو آن کمیته محترم، تاکنون در قبال این فجایع عظیم و جنایات آشکار و سازمان یافته سکوت کرده اند. لذا مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی از جامعه جهانی و به نمایندگی از طرف نهادهای دولتی و غیردولتی فعال در حوزه کودکان مصرانه خواستار واکنش سریع، فوری و قاطع کمیته می باشد.

مرجع ملی حقوق کودک پیشاپیش آمادگی خود را برای مساعدت به کودکان مظلوم میانماری اعلام می نماید.

مظفر الوندی_ دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

دهم سپتامبر 2017

منتشر شده در دوشنبه, 20 شهریور 1396 10:51

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت