سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

جلاد «سربرنیتسا» دادگاهی می‌شود

 
دادگاه رهبر سابق صرب‌های بوسنی به اتهام نسل کشی و جنایت جنگی برگزار خواهد شد.
سایت حقوقی
به گزارش دیده بان هشتم به نقل ازمشرق، رادوان کاراجیچ، رهبر سابق صربهای بوسنی امروز (پنجشنبه) حکم دادگاه خود را دریافت خواهد کرد. وی در دادگاه جرایم جنگی سابق یوگوسلاوی به  11 مورد اتهام مرتبط با جنایات جنگی مواجه شد. دادستان با اعلام اینکه وی اقدام به نسل‌کشی کرده است خواستار حبس ابد برای وی شده است.

دادستان دادگاه اعلام کرده که رادوان کاراجیچ از عوامل اصلی و پیشرو در قتل‌عام مسلمانان بوسنی در دهه نود بوده است. کاراجیچ متهم است که با کمک راتکو ملادیچ، ژنرال سابق ارتش صربهای بوسنی اقدام به قتل‌عام مسلمانان بوسنی کرده است. هدایت کشتار مردم سربرنیتسا توسط صربها در سال 1995 نیز از دیگر اتهامات او است. طبق آمار ارائه شده در این سال حدود 7500 مرد و پسر مسلمان در سربرنیتسا کشته شدند.

اتهام دیگر وی نقش داشتن در کشتار غیرصربها در محاصره شهر سارایوو در سالهای بین 92 تا 95 است که حدود 12 هزار بوسنیایی در جریان آن به قتل رسیدند.

کاراجیچ 70 ساله اتهامها را رد کرده است و گفته است که به عنوان یک رهبر وطن پرست صرب فقط هدفش محافظت از هویت صربها بوده است. خانواده آقای کاراجیچ دادگاه رسیدگی به اتهامهای او را دادگاهی در جهت منافع سیاسی غرب خوانده اند و خواهان آزادی او شده اند.

منتشر شده در یکشنبه, 08 فروردين 1395 13:17

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت