سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

انتقاد دیده بان حقوق بشر از رفتارهای خشونت بار ترکیه علیه پناهندگان

دیده بان هشتم : دیده بان حقوق بشر در گزارشی انتقاد شدیدی به رفتارهای خشونت بار ترکیه علیه پناهندگان وارد کرده و سیاست‌های اروپا را هم در به وجود آمدن چنین شرایطی موثر دانست.پناهندگان3

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، به نقل از روزنامه "لایزیتزر روند شای" آلمان، دیده بان حقوق بشر انتقاد سختی به رفتارهای ترکیه با پناهندگان وارد کرده و خواستار پایان یافتن این خشونت های بیش از حد شد.

فعالان دیده بان حقوق بشر این انتقاد را به کارکنان مرزی ترکیه وارد کرده اند که به پناهندگان سوری که به دنبال پناهگاهی در ترکیه می گردند شلیک می کنند. حدود پنج نفر از پناهندگان در ماه مارس و آوریل سال جاری میلادی از طریق این تیراندازی ها یا بدرفتاری ها کشته شده اند؛ که در بین آن ها همچنین یک جوان 15 ساله هم وجود داشته است.

بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر 14 نفر نیز در اثر این گونه اقدامات خشونت بار ترکیه مجروح شده اند.

"جری سیسمپسون"، سخنگوی دیده بان حقوق بشر در این باره اظهار داشته است که بر خلاف ادعاهای دولت ترکیه مبنی بر اینکه ما با آغوش باز پناهندگان از سوریه را می پذیریم ماموران مرزی ترکیه مهاجران را ضرب و شتم کرده و می کشند. وی این اتهامات را وحشتناک ارزیابی کرد.

بر اساس اطلاعات دیده بان حقوق بشر، مرزهای بین سوریه و ترکیه از آگوست سال 2015 بسته شده است. این سازمان حقوق بشری از ترکیه درخواست کرده این خشونت های بیش از حد را پایان داده، حوادث را مورد بررسی قرار دهد و مرزها برای پناهندگان را دوباره باز کند.

"جری سیسمپسون" همچنین این انتقاد را به اتحادیه اروپا وارد می کند که سیاست پناهندگان آن به این مسئله منجر شده که ترکیه دست رد به سینه پناهندگان بزند.

فعالان حقوق بشری در گذشته نیز همواره این انتقاد را به ترکیه وارد کرده اند که پناهندگان را دوباره به سوریه باز می گرداند. اواخر آوریل گذشته نخست وزیر برکنار شده ترکیه انتقادات سازمان عفو بین الملل در این باره را رد کرد.

سازمان ملل نیز خواستار بررسی و رسیدگی به موارد نقض حقوق بشر در جنوب شرقی ترکیه که در آنجا نیروهای امنیتی ترک مدتهاست علیه نیروهای کرد موسوم به پ ک ک مبارزه می کنند شده است. اما آنکارا تا به حال درخواست سازمان ملل در این باره را نادیده گرفته است.

منبع خبرگزاری تسنیم.

منتشر شده در چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 12:43

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت