سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

مصادره اموال ایران توسط آمریکا خلاف قوانین بین‌المللی است

دیده بان هشتم : دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: برداشت دو هزار میلیاردی از اموال ایران بر اساس رای دیوان عالی آمریکا را از لحاظ ضدیت با روح برجام می‌توان بررسی کرد.
1425901770326_Mona Hoobehfekr (22 of 46).jpg
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محمدجواد لاریجانی در حاشیه اولین سفر رییس قوه قضاییه به استان تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی درباره برداشت دو هزار میلیارد تومان از اموال ایران بر اساس رأی دیوان عالی آمریکا گفت: از طرف دولت، وزارت امور خارجه و همچنین دادستانی کل کشور اقدامات خوبی در جهت محکوم کردن این دزدی آمریکایی‌ها انجام شده است. کاری که آمریکایی‌ها کردند برخلاف مقررات بین‌الملل بوده است، البته از لحاظ ضدیت با روح برجام هم می‌توان آن را بررسی کرد.
وی افزود: در متن برجام آمده همه افراد توصیه شده‌اند که از انجام هرگونه اقدامی که باعث بی اعتمادی دو طرف می‌شود خودداری کنند و این کار دولت آمریکا به طور قطع باعث بی اعتمادی ما نسبت به آن‌ها شده است. ناگفته نماند که این اولین بار نیست آمریکایی‌ها برجام را نقض کرده و آن را زیر پا گذاشته اند، بلکه موارد بسیاری از این موضوع را می‌توان یافت. برای مثال قرار نبود ما تعهداتمان را یک باره و تمام و کمال انجام دهیم و آن وقت آنها قطره قطره تعهدات‌شان را انجام دهند.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تصریح کرد: اگر قرار بود صرفا در اجرای برجام مسئولین دو طرف دستور دهند و هیچ کاری از پیش برده نشود ما هم فقط دستور می‌دادیم که قلب رآکتور پر شود اما بر اساس سیاست قطره چکانی غربی‌ها 5 سال اجرای این دستور را کش می‌دادیم. طرف آمریکایی ادعا می‌کند که دستور داده تحریم‌ها برداشته شود یا پول‌های بلوکه شده پرداخت شود یا بانک‌ها با ما مراوده مالی داشته باشند اما در اصل همه اینها در حد دستور مانده و اجرایی نشده است.
لاریجانی ادامه داد: معتقدم که ما باید پیش بینی این بدعهدی و عدم تعهدات غربی‌ها را می‌کردیم و می‌دانستیم که ما با یک طرف بدقول روبرو هستیم.
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا به نظر شما تلاش‌های دولت کافی بوده یا خیر؟ گفت: تلاش‌های دولت قابل تقدیر بوده است، منتها مهم این است که تلاش‌ها ادامه پیدا کند.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا به نظر شما این تلاش‌ها به نتیجه می‌رسند و آمریکایی‌ها این پول‌های برداشته شده را پس خواهند داد یا خیر؟ گفت: معتقدم اگر غربی‌ها و آمریکا قاطعیت ایران را در مقابل این رفتار زشتشان ببینند و متوجه شوند که این رفتار باعث شده که ما نسبت به آن‌ها بی اعتماد شویم، قطعا از این اقدام خود منصرف خواهند شد.
منبع ایسنا.
منتشر شده در چهارشنبه, 12 خرداد 1395 11:56

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت