سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

وکیل رضا ضراب: موکلم صحبت‌ بازجوها را نمی‌فهمد، چون انگلیسی بلد نیست/ دادستان: ضراب انگلیسی می داند

دیده بان هشتم : ندانستن زبان انگلیسی، وکیل رضا ضراب را بر آن داشت تا در آخرین جلسه دادگاه بازپرس را متهم کند که با وجود درخواست موکل برای داشتن مترجم برای او این امکان فراهم نشده و باعث شده او سوالاتی که در بازجویی مطرح شد را درست متوجه نشود.
 
اين اعتراض هرچند با توجه به اين اصل قانوني كه اگر كسي زبان مادري‌اش زبان رسمي دادگاه نيست حق دارد درخواست مترجم كند، اما مورد تاييد دادستان امريكايي قرار نگرفت.
اكنون دادستان امريكايي، پريت بهارا، سند ٢٢٢ صفحه‌اي ديگري به دادگاه نيويورك ارايه كرده تا نشان دهد رضا ضراب، تاجر تركيه‌اي‌زاده شده در ايران كه به اتهام تلاش براي كمك به دور زدن تحريم‌ها عليه ايران دستگير شده، بر خلاف ادعايش وكيلش به خوبي مي‌تواند انگليسي صحبت كند.
اين سند شامل صفحاتي از پيام‌هاي فوري ضراب از واتس‌آپ است كه تسلط متهم به انگليسي و فارسي را در زندگي پر زرق و برقش نشان مي‌دهد. ادعاي وكيل ضراب، بنجامين برافمن، در جلسه تقاضا براي آزادي به قيد وثيقه بيان شده بود. برافمن در اين جلسه بازپرس را متهم كرد كه با وجود درخواست متهم براي داشتن مترجم براي او اين امكان را فراهم نكرده و باعث شد او سوالاتي كه در بازجويي مطرح شد را درست متوجه نشود. اما دادستان امريكايي با تاكيد بر آنكه احتمال فرار متهم زياد است توصيه كرد با آزادي او به قيد وثيقه موافقت نشود. او همچنين اتهامات برافمن را رد كرد. بهارا گفت، ضراب به مترجم دسترسي داشت، هرچند متهم به خوبي مي‌تواند انگليسي را روان صحبت كند. با وجود مدارك ارايه شده به دادگاه، برافمن تفاضاي ٢٥ صفحه‌اي ديگري به دادگاه ارايه كرد و تاكيد كرد موكلش تسلط كامل بر زبان انگليسي ندارد.
منبع خبرآنلاین.
منتشر شده در شنبه, 22 خرداد 1395 16:13

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت