سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 29 بهمن 1398-

کودکان مهاجر از روز شنبه می‌توانند در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند

دیده بان هشتم : معاون هماهنگی اداره آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد که کودکان مهاجر اعم از دارا و فاقد مدارک اقامتی می‌توانند از روز شنبه هفته آینده در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند و علت عدم ثبت‌نام در برخی مدارس عدم ابلاغ بوده که این مشکل رفع شده است.
کودکان مهاجر از روز شنبه می‌توانند در مدارس دولتی ایران ثبت‌نام کنند

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، در روزهای گذشته برخی مهاجرین افغانستانی در شهرهای مختلف ایران و به واسطه اطلاع از قانونی و رایگان شدن حضور کودکان‌شان در مدارس ایران به مدارس محل زندگی خود مراجعه کردند که البته با خودداری این مدارس بابت ثبت‌نام مواجه شدند.

«حسین شادکام» معاون هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در همین رابطه گفت: مهاجرین افغانستانی از روز شنبه هفته آینده 2/5/1395 در مدارس دولتی ایران می‌توانند ثبت‌نام کنند.

وی افزود: بخشنامه نحوه ثبت‌نام مهاجرین افغانستانی به مدارس ابلاغ شده و مهاجرین می‌توانند از اوایل هفته آینده برای ثبت‌نام دانش‌آموزان‌شان اقدام کنند.

براساس دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تحصیل رایگان مهاجرین افغانستانی دارا و فاقد مدرک شناسایی و تصویب این دستور توسط هیئت وزیران جمهوری اسلامی، دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی باید به صورت رایگان در مدارس دولتی ایران تحصیل کنند.

در بخشی از این مصوبه آمده است که ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر تا مقطع دیپلم مانند دانش‌آموزان ایرانی است.

منبع ایسنا.

منتشر شده در چهارشنبه, 30 تیر 1395 16:31

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت