سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 28 بهمن 1398-

دادگستری ترکیه معامله قدرت تنجل، امین بابک زنجانی با باگانا را ابطال کند

دیده بان هشتم : وکیل وزارت نفت با بیان اینکه شکایت این وزارتخانه از 'قدرت تنجل' امین بابک زنجانی به دادگستری ترکیه در حال رسیدگی است، گفت: درخواست ما از دادگستری ترکیه این است که معامله تنجل با گابانا را ابطال کند.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، «قدرت تنجل» امانتدار بابک زنجانی 51 درصد از سهام شرکت هواپیمایی «انور ایر» را به 'کانکوت باگانا' نخستین سهامدار این شرکت هواپیمایی فروخت. 
بیستمین جلسه دادگاه علنی بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده یعنی مهدی شمس زاده و حمید فلاح هروی بود که پای قدرت تنجل امین بابک زنجانی به دادگاه باز شد. 
به گفته رسول کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی، تنجل با زندانی شدن صاحب سهام انور ایر(بابک زنجانی) با تعرض به اموال وی، آنها را به باگانا فروخت.
غلامرضا مهدوی، وکیل شرکت نفت فروردین امسال از ورود وکلای این وزارت خانه برای پیگیری این موضوع و بازگرداندن اموال متهم ردیف اول پرونده نفتی خبر داد.
مهدوی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا، با بیان اینکه این پرونده در حال رسیدگی است، اظهار کرد:‌ برای پیگیری پرونده به همراه وکلای شرکت و تیم حقوقی این وزارتخانه مرتب به ترکیه می رویم.
وکیل وزارت نفت با قدردانی از قوه قضاییه به دلیل همکاری خوب با وزارت نفت، تصریح کرد:‌ امین بابک زنجانی حق نداشت بدون اجازه صاحب مال، اموال او را به دیگری واگذار کند.
وی افزود: از این رو و براساس رعایت موازین عدالت از دادگستری ترکیه تقاضا داریم با تصمیم گیری قضایی صحیح، معامله باگانا با قدرت تنجل را باطل کند.
دادگاه بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده نفتی براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب، به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته به منظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو در 26 جلسه علنی(جز یک جلسه) در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، برگزار شد.
دادگاه بدوی پس از رسیدگی پرونده، سه متهم ردیف اول بابک زنجانی، حمید فلاح هروی و مهدی شمس زاده را ضمن صدور حکم اعدام، به رد مال به شاکی و به پرداخت جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم کرده است.

منبع : ایرنا

منتشر شده در دوشنبه, 10 آبان 1395 14:27

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت