سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 03 اسفند 1398-

تبادل ۸۰۰ محکوم ایرانی و خارجی در ۸ ماهه سال ۹۵

دیده بان هشتم : معاون وزیر دادگستری و رئیس کارگروه انتقال محکومان جمهوری اسلامی از تبادل ۸۰۰ محکوم ایرانی و خارجی در هشت ماهه گذشته از سال جاری خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محمود عباسی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: خوشبختانه برای نخستین بار در کشور، طی سال گذشته و سال جاری، بیشترین حجم انتقال محکومان را داشتیم.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون، 500 نفر از ابتاع خارجی محبوس در زندان های ایران، بر اساس موافقتنامه انتقال محکومان، به کشور متبوع خود برای گذراندن ادامه محکویت شان منتقل شدند.

به گفته عباسی فقط در دو ماه گذشته، 200 نفر از اتباع افغانستانی محکوم در ایران، برای گذراندن ادامه محکومیت شان به کشور خود انتقال یافتند.

رئیس کارگروه انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران همچنین از انتقال 300 تبعه ایرانی محکوم در کشورهای مختلف جهان به کشور از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: این افراد در کشورهایی همچون آذربایجان، ارمنستان، کویت، تایلند و ترکمنستان، محکوم و زندانی شده بودند.

به گفته عباسی، جرایم مرتبط با مواد مخدر، بیشترین علت محکومیت اتباع ایرانی در کشورهای مختلف است.

وی ریاست اتحادیه انجمن های علمی گروه حقوق ایران را نیز بر عهده دارد گفت: خوشبختانه برای نخستین بار در کشور انجمن ایرانی حقوق بشر شکل گرفت و امروز (پنجشنبه) 20 آبان 95، مجمع عمومی این انجمن در خانه اندیمشندان علوم انسانی و با حضور صاحب نظران حوزه های مختلف حقوق برگزار شد.

عباسی با بیان اینکه جمعی از اساتید فعال در حوزه حقوق بشر، هیئت موسس این انجمن هستند افزود: در جلسه امروز مجمع عمومی، پنج نفر به عنوان اعضای هیئت مدیره، دو نفر اعضای علی البدل و دو نفر نیز به عنوان بازرسان اصلی و علی البدل انجمن انتخاب شدند. 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در دو - سه دهه گذشته موضع انفعالی در بحث حقوق بشر داشتیم، این انجمن قصد دارد در عرصه داخلی و بین المللی، فعال تر ظاهر و نقش آفرینی کند.

خبرگزاری تسنیم

منتشر شده در پنج شنبه, 20 آبان 1395 20:26

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت