سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 15 خرداد 1399-

دادستان کل کشور خبرداد: مساعدت مقامات قضایی چین برای استرداد ۲۰ محکوم ایرانی

دیده بان هشتم :دادستان کل کشور گفت ؛ هماهنگی بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای برای مبارزه با تروریسم باید میدانی باشد و امیدواریم که آثار آن را در آینده نزدیک شاهد باشیم.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت الاسلام منتظری که به منظور شرکت در چهاردهمین اجلاس دادستان‌های کشورهای عضو سازمان شانگهای به چین سفر کرده بود، پس از بازگشت به تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران عضو کشورهای سازمان همکاری شانگهای است در چهاردهمین اجلاس دادستان‌های کل کشورهای عضو این سازمان که در شهر سانیای چین برگزار شد، در قالب هیاتی قضایی حضور پیدا کردیم. 
وی افزود: در این اجلاس دادستان‌های کل کشورهای عضو سازمان شانگهای حضور داشتند و درباره مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته مسائل مختلفی مطرح شد.
دادستان کل کشور تصریح کرد: همچنین در حاشیه این اجلاس دیدارهایی با برخی دادستان‌ها به خصوص دادستانهای کشورهایی که با آنها مراودات مختلف حقوقی و قضایی داریم، صورت گرفت.
منتظری یادآور شد: همچنین در دیدار با دادستان کشور چین به عنوان میزبان اجلاس مسایل مورد نظر مطرح و از جمله درباره آزادی و انتقال محکومین ایرانی که در چین زندانی هستند، بحث و بررسی شد که قول مساعد مقامات چینی را به همراه داشت.
وی افزود: در این مذاکرات قول مساعد داده شد که در آینده نزدیک شاهد استرداد این محکومان که تعداد آن‌ها حدود ۲۰ نفر است، باشیم . 
دادستان کل کشور با بیان اینکه این اجلاس‌ باید خروجی مناسبی به صورت عملیات میدانی داشته باشد، بیان داشت: هماهنگی بین کشورهای عضو برای مسئله مبارزه با تروریسم باید میدانی باشد و امیدواریم که آثار آن را در آینده نزدیک شاهد باشیم.
منتظری ادامه داد: پیشنهاد ما به دادستان چین به عنوان رئیس اجلاس این بود که کمیته‌ای برای بررسی مطالب مطرح شده تشکیل شود و این کمیته برای اجلاس سال آینده موضوعاتی را که قابلیت اجرایی دارد به کشورهای عضو ارائه دهد.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: مسئله تروریسم، مسئله‌ای نیست که یک کشور به تنهایی بتواند در مبارزه با آن موفق باشد و احتیاج به تعامل و همکاری دیگر کشورها دارد.
منتشر شده در شنبه, 13 آذر 1395 15:05

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت