سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 07 اسفند 1398-

زندان و شلاق برای برگزاری مراسم حسینی در عربستان

دیده بان هشتم : دادگاه عربستان تعدادی از شهروندان این کشور را به خاطر برگزاری مراسم حسینی به زندان و شلاق محکوم کرد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از شبکه تلویزیونی "نبأ"، دادگاه کیفری در شهر احساء روز یکشنبه این هفته چندین نفر را به خاطر برگزاری شعائر دینی خود به زندان و شلاق محکوم کرد.

به گفته منابع حقوقی، این احکام علیه شهروندان احساء صادر شد زیرا آنها مراسم حسینی را در ماه محرم سال گذشته در مزارع یا خانه هایشان برگزار کرده اند. بر این اساس، دادگاه یکی از آنها را به 50 روز حبس تعزیزی و شلاق محکوم کرد.

برپایه این گزارش، این اولین حکم در نوع خود نیست زیرا هیئت موسوم به امر به معروف عربستان در سال 1998 میلادی احمد الملبلب موذن یکی از مساجد روستاهای الجفر در احساء را در اعتراض به شیوه اذان گفتن وی بازداشت و به محل نامعلومی برد و سپس از خانواده اش خواست تا جسد را تحویل بگیرند.

در واکنش به این احکام، طه الحاجی حقوقدان و وکیل گفت: حکم دادگاه نقض آشکار حقوق شخصی شهروندان است و علاوه بر این، علیه آنها حکم مجازات بدنی صادر شده است.

وی تاکید کرد: این حکم مغایر با شریعت و قوانین و حقوق بشر است و نشان می دهد که همزیستی و گفت وگو در عربستان، شعاری تبلیغاتی بیش نیست.

علی آل غراش فعال و روزنامه نگار نیز گفت: صدور حکم زندان و شلاق به خاطر فقط انجام شعائر دینی یک حکم ظالمانه است و بیانگر میزان بالای ظلم و ستم و نبود حاکمیت قانون در عربستان می باشد.

وی گفت: آنطوری که برای شهید موذن المبلب روی داد، اصرار حکومت از طریق ممانعت، بازداشت، شلاق و زندان بر تفکری که اقشار ملی را مشرک و کافر می داند، بسیار خطرناک است و امنیت اجتماعی میهن و منطقه را تهدید می کند.

خبرگزاری تسنیم

منتشر شده در سه شنبه, 15 فروردين 1396 17:21

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت