سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 اسفند 1398-

بی‌تفاوتی آمریکا به ۳۳ هزار شکایت تجاوز جنسی در مراکز نگهداری پناهجویان

دیده بان هشتم : نتیجه یک تحقیقات نهاد مدنی نشان می دهد که هزاران گزارش مربوط به تجاوز جنسی در مراکز نگهداری پناهجویان در امریکا از سوی وزارت امنیت داخلی این کشور نادیده گرفته و به آن رسیدگی نشده است.

سایت حقوقی به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از ستاد حقوق بشر قوه‌قضاییه، «جامائیکا ابزرور» اعلام کرد: نتیجه تحقیقات یک نهاد حقوق مدنی نشان می‌دهد که هزاران گزارش مربوط به تجاوز جنسی در مراکز نگهداری پناهجویان در امریکا از سوی وزارت امنیت داخلی این کشور نادیده گرفته و به آن رسیدگی نشده است.

بر اساس این گزارش از 33126 شکایت ارائه شده به وزارت امنیت داخلی آمریکا، تنها به 570 مورد رسیدگی شده و ما بقی بدون رسیدگی رها شده‌اند.

اغلب این تجاوزات از سوی کارکنان مراکز صورت گرفته است. بر اساس این گزارش، شکایت‌های ارسالی برای وزارت امنیت داخله، بدون هیچ رسیدگی به مراکز بازداشت ارجاع داده می شد.

در این گزارش همچنین با اشاره به فرمان اجرایی ترامپ جهت افزایش 15 هزار نفری نیروها در مرزبانی و مراکز نگهداری پناهجویان، نسبت به افزایش احتمالی تجاوزات جنسی علیه پناهجویان به ویژه زنان و کودکان هشدار داده است.

هم اکنون بیش از 40 هزار نفر در مراکز نگهداری پناهجویان بازداشت هستند. با این حال و با توجه به عدم گزارش موارد متعددی از بازداشت آوارگان احتمال می رود که جمعیت بازداشتی در کمپ های اوارگان حدود 75 هزار نفر باشد.

منتشر شده در دوشنبه, 28 فروردين 1396 14:01

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت